Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Panasonic má nový OLED TV, ktorý prináša až o 150 % vyšší jas

Panasonic má nový OLED TV, ktorý prináša až o 150 % vyšší jas
Zdroj | Panasonic
Richard Pliešovský
Panasonic má nový OLED TV, ktorý prináša až o 150 % vyšší jas
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Panasonic na veľtrhu v Las Vegas CES 2023 predstavil novinku, ktorá dokazuje, že aj televízory môžu stále prekvapiť a byť ešte lepšie, než na čo sme boli doteraz zvyknutí.

Výrobca prináša technológiu Micro Lens Array (MLA) do svojej vlajkovej lode OLED TV MZ2000 pre rok 2023. Poskytuje výrazné zvýšenie špičkového jasu pre lepší HDR, ako aj jas celej obrazovky.

Model MZ2000 využíva nový vlastný modul Panasonicu nazvaný Master OLED Ultimate. Využíva najmodernejší panel s technológiou MLA v kombinácii s novou viacvrstvovou konfiguráciou riadenia tepla. Vďaka tomu sa docielilo enormné zvýšenie maximálneho jasu, a to aj pri porovnaní s minuloročnými modelmi značky, atakuje hodnotu 1 500 nitov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Panasonic MZ2000 podporuje širokú škálu formátov HDR, vrátane Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive a HLG.

Ani v tomto modeli nechýba režim Filmmaker Mode, zaisťuje zobrazenie obsahu presne tak, ako to chcel tvorca snímky – či už pozeráte film v kinosále, alebo doma. Pre tento režim bolo vylepšené snímanie teploty okolitých farieb, ktoré zaisťuje presnú reprodukciu obrazu za akýchkoľvek svetelných podmienok. Napríklad aj znížením teploty v reakcii na teplé osvetlenie, alebo zosvetlením tmavých tónov v extrémne svetlom prostredí.

Zdroj | Panasonic

Symbol dnešnej doby, streamovanie, dostal v MZ2000 novú úroveň. Výpočtová sila v televízore sa stará nielen o optimalizovanie obsahu, ale zlepšuje aj proces streamovania. Algoritmus Streaming 4K Remaster zistí rozlíšenie streamovaného obsahu a analyzuje textúry podľa oblastí, aby vďaka adaptivnemu spracovaniu poskytol ostrejší obraz. Výsledkom je prirodzenejší vzhľad získaného obsahu.

Okrem špičkovému obrazu získava nová vlajková loď aj lepší zvuk. Algoritmus Bass Booster je (vraj) zas o niečo lepší, prináša hlbšie basové tóny a diváci si môžu užiť skutočne dynamický zvuk vďaka komplexnému audiosystému 360° Soundscape. Televízor má niekoľko vstavaných reproduktorov smerovaných nahor, do strán a dopredu. Vyladili ich inžinieri z Technics a spolu s Dolby Amtos prinášajú verný priestorový zvuk.

MZ2000 je vybavený tromi zvukovými režimami Sound Focus. Mód Pinpoint umožní nasmerovať zvuk do jedného konkrétneho bodu, režim Area sústredí zvuk na skupinu ľudí v miestnosti na konkrétnom mieste a režim Spot, ktorý zvyšuje hlasitosť v jednom mieste a zároveň umožňuje počuť zvuk ostatným.

Zdroj | Panasonic

Novinka beží na najnovšej verzii operačního systému Panasonic my Home Screen 8.0. Podporuje všetky hlavné služby pre streamovanie videa a prináša okrem vylepšenej funkcii Bass Booster, myScenery a funkciu prístupnosti.

Panasonic MZ2000 reaguje aj na vývoj v hernom svete. Hráči využijú funkcie štandardu HDMI 2.1, minimálnu latenciu a vstupné oneskorenie, VRR či AMD Freesync Premium. Čerešničkou na torte je 120 Hz obnovovacia frekvencia pri 4K rozlíšení.

Pozrite si

Pravda, alebo mýtus: Je 4K PRO-UHD rozlíšenie lepšie ako klasické 4K UHD?

Televízor je zároveň kompatibilný s NVIDIA G-SYNC. Po pripojení k systému s grafickou kartou NVIDIA RTX 3 automaticky optimalizuje vstupné oneskorenie a nastavení VRR pre herné relácie bez trhania a zasekávania.

Nový režim True Game Mode prináša funkciu presnosti farieb aj do herného sveta. Doteraz bola dostupná len pre filmy. Vylepšené mapovanie odtieňov HDR dodáva hernému zariadeniu vysokú vernosť zobrazenia. Režim True Game Mode reprodukuje hry presne tak, ako ich tvorcovia zamýšľali. Zvukový režim RPG, sa dá nastaviť na vylepšenom ovládacom panely MZ2000, je navrhnutý tak, aby sa používatelia cítili, ako by sa ponorili do virtuálneho sveta hier.

Silný konkurent najmä pre Sony a LG bude k dispozícii v uhlopriečkach 55″, 65″ a 77″. Ceny a príchod na náš trh budú oznámené neskôr.