Reklama
Správa dňa

Batérie v iPhonoch 15 majú dvojnásobnú životnosť

24 správ

Apple len pár dní po veľkom update iOS 10.3 vydáva nový update 10.3.1, ktorý má vyriešiť zraniteľnosť systému pri Wi-Fi pripojení a niekoľko ďalších bezpečnostných vecí. Update je dostupný formou OTA a jeho veľkosť by mala byť okolo 30 MB.

Zobraziť celú správu

ADATA Technology predstavila 2,5“ SATA SSD disk SU700 s prenosovou rýchlosťou 6 Gb/s, ktorý je vybavený 3D NAND Flasch technológiou a novým radičom Maxiotek. Rýchlosť tak narástla na 560 MB/s pri čítaní a 520 MB/s pri zápise pri kapacite do 960 GB. Predávaný bude v kapacitách 120, 240, 480 a 960 GB. Cena nie je zatiaľ známa.

Zdroj | ADATA
Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Raketa SpaceX Falcon 9 vypustená druhýkrát do vesmíru neletela naprázdno, ale na palube mala satelit SES-10, ktorý na obežnú dráhu pridá 55 transpondérov v Ku-pásme s poskytovaním služieb len pre Južnú Ameriku.

Zdroj | SES
Zobraziť celú správu

Na Kickstarteri sa objavil ďalší smart bicykel, ktorý je ale na prvý pohľad bežným mestským bicyklom. Disponuje však integrovaným osvetlením vpredu i vzadu a GPS modulom pre trackovanie jazdy aj v prípade ukradnutia. Cena je však až 999 dolárov.

Zobraziť celú správu

Dell predstavil nový klient pre kancelárie Wyse 3040, ktorý mý byť jedným z najzákladnejších modelov. Je vybavený 4-jadrovým Intel Atom procesorom, 2 GB RAM a 8 GB flash pamäťou a systémami Wyse ThinOS alebo ThinLinux. Nechýba Wi-Fi, Ethernet či DisplayPort. Cenu výrobca nezverejnil.

Zdroj | Dell
Zobraziť celú správu

Apple sa chystá na vybraných trhoch ponúkať balíček prémiových TV programov ako HBO, Showtime a Starz. Dostupný by mal byť nielen pre tvOS, ale aj iOS. Cena podľa reCode nie je známa, programy momentálne predáva po samom s cenou 15, 11 a 9 USD mesačne.

Zobraziť celú správu

Využívate Netflix a máte Windows appku? Netflix má pre vás dobrú správu – ponúka offline streaming už aj cez ňu. Vybrané filmy a seriály je tak možné stiahnuť do počítača, tabletu či telefónu a pozrieť si ich neskôr, informuje Windows Central.

 

Zobraziť celú správu

HTC spustilo nový mesačný program pre majiteľov VR headsetu HTC Vive. Za 6,99 USD mesačne budú môcť používatelia Viveportu využívať všetky aplikácie a hry, ktoré sú v on-line obchode dostupné. Obmedzenie je len v tom, že každý mesiac si môže používateľ zvoliť maximálne 50 aplikácií, ktoré chce používať. Za ďalšie už musí priplatiť.

Zdroj | HTC
Zobraziť celú správu

Vedci dokázali z listu špenátu vytvoriť srdcové tkanivo. List špenátu má totiž malé žilky, ktoré vedú do listu živiny, podobne, ako žily v ľudskom tele. Celuózový základ je pritom vhodný pre človeka. Kým sa však bude špenát používať na medicínske účely, prejde množstvo času a testov.

Zobraziť celú správu

Transcend predstavil nové microSDXC karty UHS-I U3M, ktoré sú založené ne MLC pamätiach. Nové kart spĺňajú nové štandardy V30 a U3 pre vysokorýchlostný prenos dát. Maximálna rýchlosť zápisu je 60 MB/s, maximu pre čítanie je 95 MB/s. Predávať sa budú s kapacitami od 16 GB do 128 GB. Ceny sa majú pohybovať na úrovni 23 € až do 215 € v závislosti od veľkosti karty.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Spoločnosť Imagination Technologies, ktorá vyrába grafické čipy aj pre iPhony či iPady informovala, že Apple s nimi do dvoch rokov prestáva spolupracovať, čo naznačuje, že americký gigant si grafický čip vyvíja vo vlastnej réžii, informuje The Verge.

Zobraziť celú správu

Nový HTC U sme už videli od Evana Blassa, no teraz sa na Gizmochina objavili oficiálne rendery pripravovanej novinky. Hoci nemá displej s pomerom ako nová konkurencia, aj tak pod displejom zmizli ovládacie tlačidlá. USB-C port je však jasný, rovnako ako stereo reproduktory.

Zdroj | Gizmochina
Zobraziť celú správu

Google postupne vydáva nový Android 7.1.2 pre Nexus zariadenia. Prvými majú byť podľa správ Android Police Nexus Player a Pixel C. Neskôr by mali pribudnúť aj ďalšie zariadenia od Google, Nexus 6 a Nexus 9 ale update nedostanú.

Zobraziť celú správu

Nórsko buduje ďalší trezor pre ochranu informácií. Kým ten súčasný obsahuje milióny semien rastlín, nový trezor má obsahovať dáta o jednotlivých krajinách a kultúrach, informoval Life Science. Uložené majú byť na páskach, ktoré majú vydržať 500 – 1 000 rokov. To digitálny záznam nedokáže.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.