Reklama
Správa dňa

Xiaomi 14 Ultra bude mať veľký 1-palcový senzor Sony LYT900

12 správ

V novom TECHTALKS sme sa rozprávali s Milošom Nagyom, technickým riaditeľom Západoslovenskej distribučnej o distribučnej sústave. Ako sme na tom na Slovensku? Sme vôbec pripravení na masívnu vlnu elektromobility? Nehrozí nám blackout? Čo robiť, ak si kúpite elektromobil? Je potrebné nahlásiť inštaláciu Wallboxu? Pozrite si náš TECHTALKS a dozviete sa všetko podstatné o tom, ako je Slovensko pripravené na masívnu vlnu nielen elektromobilov.

Zobraziť celú správu

E-bicykel Super73 prináša odolnejšie modely svojich elektrických bicyklov Super73 série Z, S a R a nový elektrický balančný bicykel K1D pre deti. Séria Adventure prináša vynovený dizajn, odpruženie, prevodovku, sedadlá, pneumatiky a svetlá v rámci existujúceho modelu Z, S a R. Všetky e-bicykle v sérii sú vybavené predným odpružením, zatiaľ čo niektoré ponúkajú plne nastaviteľné predné a zadné odpruženie. Modely S a R mali tiež presunutú batériu do spodnej trubice, čo by malo zlepšiť ovládateľnosť vďaka nižšiemu ťažisku.

Zobraziť celú správu

Analytik Apple Ming-Chi Kuo hovorí, že očakávaná náhlavná súprava pre zmiešanú realitu sa možno neobjaví na tohtoročnej konferencii WWDC, pretože sa sériová výroba sa oneskorila. Vo svojom tweete vysvetlil, že Apple nie je optimistický, pokiaľ ide o potenciál headsetu vytvoriť „iPhone moment“, čo viedlo k ďalšiemu oneskoreniu plánu výroby do konca 3Q 2023. To vyvolala neistotu, či sa zariadenie objaví na WWDC 2023, čo sa doteraz bralo ako istá vec.

Zobraziť celú správu

Súd rozhodol, že Elon Musk porušil federálne pracovné právo svojom tweetom z roku 2018. Obvodný odvolací súd piatok potvrdil rozhodnutie Národnej rady pre pracovné vzťahy, podľa ktorého sa Musk nezákonne vyhrážal v súvislosti s odmeňovaním zamestnancov. V máji 2018 sa používateľ Twitteru spýtal Muska na jeho postoj k odborom. „Tímu Tesly v našej automobilke nič nebráni v tom, aby volil odborovú organizáciu. Mohli by to urobiť dnes, keby chceli,“ ltweetoval odpoveď. „Ale prečo platiť odborové poplatky a vzdať sa akciových opcií pre nič za nič? Naša bezpečnostná bilancia je 2-krát lepšia, ako keď závod bol UAW a každý už dostáva zdravotnú starostlivosť.“

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

Krátko po tom, čo prenikli klebety o chystanom obvinení bývalého prezidenta Donalda Trumpa, sa na internete objavili zábery, ktoré mali znázorňovať jeho zatknutie. Snímky vyzerali ako spravodajské fotografie, ale boli fejkové, vytvorila ich AI. Aačína silnieť tlak na to, aby boli obrázky vygenerované AI označené vodoznakom.

Zobraziť celú správu

Kvôli nedostatku lítia, kľúčového komponentu na výrobu batérií, je ohrozený prechod Európy na elektromobily. Zákaz predaja nových benzínových a naftových vozidiel do roku 2035 znamená, že dopyt po lítiu sa má do roku 2030 päťnásobne zvýšiť na 550 000 ton ročne. Je to viac ako dvojnásobne viac (200 000 ton), ako bude región schopný vyrobiť. „Celý globálny trh bude do konca desaťročia stále v deficite,“ povedala Daisy Jennings-Gray, analytička Benchmark Mineral Intelligence.

Zobraziť celú správu

SpaceX včera presunula najpripravenejšiu zo svojich rakiet Starship, loď 24, na štartovacie miesto v južnom Texase. Spustenie by sa mohlo uskutočniť už 10. apríla a 11. apríla na kedy si ju rezervovala NASA. Agentúra pozorne sleduje pokrok SpaceX, pretože má v úmysle použite Starship ako lunárny lander pre svojich astronautov v rámci misií Artemis Moon.

Zobraziť celú správu

Tesla stiahla 35 svojich vozidiel Semi z dôvodu rizika rolovania súvisiaceho s potenciálnym zlyhaním núdzovej brzdy. Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky a bezpečnosti cestnej premávky zvoláva kamióny, ktoré boli vyrobené medzi 30. novembrom 2022 a 28. februárom 2023. Stáva sa tak len niekoľko mesiacov po ich uvedení na trh (december). NHTSA uviedla, že ručná brzda na aute by mohla zlyhať v dôsledku úniku vzduchu, čo predstavuje riziko zrútenia vozidla s hmotnosťou 37 ton.

Zobraziť celú správu

KIA EV6 GT ako najvýkonnejšie sériové auto výrobcu ponúka aj napriek športovým parametrom stále výborný komfort a dojazd. V kombinovanom režime zvládne prejsť na jedno nabitie až 424 kilometrov, pričom nabíjanie z 10 na 80 percent trvá len 18 minút. Navyše, vďaka službe Kia Charge sa môžete s jednou kartou alebo aplikáciou nabíjať na viac ako 455-tisíc nabíjačkách po celej Európe.

Zdroj | KIA
Zobraziť celú správu

Disk Google nečakane zavádza limity súborov a zablokoval tak viacerých používateľov. Google sa zrejme rozhodol pevne obmedziť počet súborov, ktoré môžete mať na jednom účte Disk Google. Spoločnosť zaviedla tento limit súborov bez varovania, že sa to stane. Používatelia, ktorí prekročili limit 5 miliónov položiek, sa zrazu ocitli bez možnosti nahrávania nových súborov, nemohli ich spravovať, len pozerať. Používateľ Redditu ra13 napríklad dostal správu „Ak chcete naďalej používať svoj účet na Disku Google, odstráňte 2 milióny súborov“. Disk Google má limit na zdieľanie súborov na 400 000 súborov, ale dá sa to jednoducho obísť zrušením zdieľania súborov, nemusíte nič odstraňovať. Tento limit je tiež podrobne zdokumentovaný v článkoch podpory. Celkový počet 5 miliónov súborov nie je nikde zdokumentovaný napriek tomu, že od spustenia limitu uplynuli dva mesiace. Nie je uvedený na stránkach podpory, ani pri podmienkach používania taríf Google One či Google Workspace

Zobraziť celú správu

Spoločnosť vivo uviedla na trh smartfón Y11 (2023). Má 6,51″ displej s HD+ rozlíšením a 5 Mpx selfie fotoaparátom. Vzadu sa nachádza 8 Mpx fotoaparát. Smartfón poháňa MediaTek Helio P35 s max. 6 GB RAM a 128 GB úložiskom, ktoré je možné rozšíriť až na 1 TB pomocou microSD karty. Vivo Y11 (2023) beží na systéme Android 12 OriginOS Ocean a má 5 000 mAh batériu, ktorá sa nabíja cez microUSB port s výkonom 10 W. Cena bude začínať v prepočte na 120 eur.

Zobraziť celú správu

Apple vyhral odvolanie proti britskému protimonopolnému vyšetrovaniu dominancie mobilných prehliadačov. Spoločnosť sa úspešne obhájila, že regulátor nemá „žiadnu právomoc“ skúmať svoju pozíciu na trhu mobilných prehliadačov. Regulátor Úradu pre hospodársku súťaž a trh otvoril v novembri 2022 úplné vyšetrovanie dominancie Apple a Alphabet v mobilných prehliadačoch a možnosti výrobcu iPhone obmedziť trh s cloudovými hrami prostredníctvom obchodu s aplikáciami.

Zobraziť celú správu
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.