Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
12 správ

Reverzné nabíjanie by sa čoskoro mohlo dostať aj do iPhonov. Spoločnosť Apple Patently uvádza, že jej bol udelený vysoko technický patent na USPTO. Tam podrobne popisuje, ako možno príslušenstvo, ktoré leží na zadnej strane iPhonu, bezdrôtovo nabíjať bez toho, aby ste museli premýšľať o jeho správnom umiestnení.

Zobraziť celú správu

Plne elektrický Land Rover Defender údajne príde v roku 2025. Elektrický Defender bude mať dojazd približne 480 km a očakáva sa, že bude uvedený na trh spolu s faceliftovanou verziou existujúceho modelu ICE. Elektrický Defender bude využívať novú platformu MLA.

Zobraziť celú správu

Fortnite sa vráti tento rok na iPhone. Na sociálnej sieti Twitter to oznámil Tim Sweeny, čo je generálny riaditeľ Epic Games. Od augusta 2020 sa Epic vyhýbal Applu a App Store po porušení pravidiel týkajúcich sa platobných systémov, čo viedlo k veľkému súdnemu sporu o pravidlách App Store.

Zobraziť celú správu

Česká televízia zrušila stanicu ČT 3. Televízna stanica bola spustená v marci 2020 a jej účelom bolo vysielať po štarte pandémie koronavírusu najmä obsah určený seniorom. Ukončenie bolo odôvodnené kvôli nevyhnutným finančným úsporám.

Zobraziť celú správu
Obsah pokračuje pod reklamou

5G sieť je dostupná aj pre klientov Jura. Výhodou však je, že operátor si za použitie najmodernejšej 5G siete nepýta žiaden poplatok navyše. O novinke už informoval poskytovateľ Telekom. Dostupné pripojenie závisí od pokrytia v konkrétnej lokalite a podporovaného smartfónu. Na situáciu upozornil portál Živé.sk.

Zobraziť celú správu

Hudobná platforma Deezer sa priznala k porušeniu ochrany údajov prostredníctvom tretej strany. Stalo sa to po tom, čo heker zverejnil údaje od 200 miliónov používateľov. Spoločnosť tvrdí, že k porušeniu údajov došlo v roku 2019, pričom sa hekerom podarilo ukradnúť snímku používateľských údajov.

Zobraziť celú správu

Smartfón OnePlus 11 sa oficiálne predstaví na čínskom trhu 4. januára. O tri dni neskôr sa oficiálne predstaví aj na globálnom trhu, Podľa únikov bude mať Snapdragon 8 Gen 2, 6,67-palcový AMOLED displej so 120-hertzovovou obnovovacou frekvenciou a fotoaparáty, ktoré ladila spoločnosť Hasselblad.

Zobraziť celú správu

Niektorí zákazníci Tesly hlásia, že automobilka nedodržiava svoju propagačnú ponuku kvôli zlému počasiu. Začiatkom decembra Tesla zaviedla zľavu 3 750 dolárov pre kupujúcich Modelu 3 a Modelu Y, ak si objednali a prevzali svoje autá do konca mesiaca, ale nedávno zvýšila zľavu na 7 500 dolárov. Zákazníkom sa ale teraz hovorí, že nepriaznivé počasie bráni dodávke ich nových áut a v dôsledku toho sa zľavy už neuplatňujú.

Zobraziť celú správu

Moderný internet má už 40 rokov. Jeho predchodca, Arpanet, vznikol v 60. rokoch a po čase bolo treba prejsť na modernejšie technológie. Tie predstavovali TCP/IP a zabezpečovali činnosť protokolov HTTP, FTP, SMTP a IMAP, zmena nastala 1. januára 1983. Arpanet zanikol v roku 1990.

Zobraziť celú správu

Autor Hier o tróny, George R. R. Martin, napísal, že mnohé jeho scény bolo odložené na neskôr. Materská spoločnosť HBO WarnerMedia sa v apríli zlúčila s Discovery, ponuka HBO Max sa zmenšila, aby sa znížili náklady, čo prispelo k zrušeniu relácií ako Love Life, Minx či FBoy Island. Hoci prequel Hier o tróny, Dom draka, mal najväčšie finále sezóny, aké HBO zažilo od pôvodného seriálu a bol obnovený pre 2. sezónu, Martin napísal, že nad ďalšími projektami visia otázniky.

Zobraziť celú správu