Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

RICOH GR III - ďalší foťák, ktorého sa dočkáme až budúci rok

RICOH GR III - ďalší foťák, ktorého sa dočkáme až budúci rok
Zdroj | RICOH
Števo Porubský
RICOH GR III - ďalší foťák, ktorého sa dočkáme až budúci rok
Zdroj | RICOH
Zdroj | RICOH

Tohtoročná Photokina je veľmi zvláštna. Po Panasonicu, Leice a FUJIFILME svoj nový foťák predstavil aj RICOH, no aj ten je zatiaľ iba vo fáze vývoja a na trhu sa objaví v roku 2019. Ani o tomto modeli zatiaľ nevieme všetky špecifikácie, ale iba niekoľko drobností, ktoré majú navnadiť potenciálnych zákazníkov.

Pozrite si

Hi-end kompakt Ricoh GR II vraj môžete ovládať aj cez web prehliadač!

RICOH GR III má byť opäť kompakt s obrovským APS-C CMOS snímačom, ktorý sa bežne používa v zrkadlovkách. Novinka má mať 24,2 Mpx snímač, ktorý výrobca uložil za objektív vlastnej výroby s pevným ohniskom (28 mm) a svetelnosťou f/2,8.

Snímač nemá disponovať low-pass (AA) filtrom pre čo najostrejšie zábery, no softvérovo vie AA filter nahradiť. Na snímači by mali byť aj ostriace body hybridného systému AF. Koľko ich bude a akú plochu budú pokrývať zatiaľ nie je známe. Vieme však základnú citlivosť snímača – ISO 100.

Zdroj | RICOH

O stabilizáciu by sa mala starať trojosová stabilizácia snímača. Objektív stabilizovaný nebude. Mechanická uzávierka sa bude vedieť sklápať od 1/4000 sekundy. Kompenzáciu expozície bude možné používať v rozsahu +/- 5EV.

Nový RICOH má zvládať aj natáčanie videa, no prečo iba Full HD je záhadou. Maximom je tak Full HD pri 60 fps v H.264 (MOV) formáte.

Displej na zadnej strane má mať opäť 3 palce a VGA rozlíšenie, no má byť aj dotykový. Vo vnútri by nemal chýbať ani Wi-Fi modul. Na nabíjanie a prenos dát poslúži USB-C port. Telo by pritom malo stále byť vcelku malé (109,4 x 61,9 x 33,2 mm) a ľahké (257 g).

Novinka sa má na trh dostať začiatkom roka 2019. Koľko si zaň chce výrobca účtovať nie je známe, rovnako ako všetky ostatné parametre.

Zdroj