Reklama

Hi-end kompakt Ricoh GR II vraj môžete ovládať aj cez web prehliadač!

Števo Porubský

Ricoh GR II

Japonský výrobca tlačiarní a foťákov Ricoh, ktorý u našinca nie je veľmi známy, no aj tak konkurencii vypálil rybník. Ako? Jednoducho. Upravil svoj dvojročný hi-end horčíkový kompakt s veľkým APS-C CMOS čipom s rozlíšením 16,2 Mpx, ktorému nadelil unikátne bezdrôtové funkcie.

Na prvý pohľad ide o súčasnú klasiku – Wi-Fi + NFC čip, no okrem mobilnej aplikácie GR Remote pre iOS a Android Ricoh pridáva možnosť ovládania funkcií fotoaparátu cez internetový prehliadač! To zatiaľ neponúka ani jeden z výrobcov. Ako to bude fungovať zatiaľ nevieme, výrobca v popise tvrdí o možnosti ovládania všetkých hlavných funkcií aparátu i možnosť prezerania a transferu fotografií.

Ricoh GR II

Ostatné funkcie novinky tiež nie sú na zahodenie. Veľký zrkadlovkový snímač je za 28 mm pevným objektívom so svetelnosťou f/2,8, na ktorý si môžete nasadiť aj širokouhlý adaptér či iné príslušenstvo. O chod sa stará GR ENGINE V procesor, ktorý sa stará aj o 4 fps sériové snímanie. Poteší aj citlivosť snímača na úrovni ISO 25 600 či vylepšený AWB (Auto White Balance) algoritmus. Nechýbajú PASM režimy, 3 vlastné režimy či plná automatika a množstvo efektov.

Ricoh GR II

Ricoh GR II s rozmermi 117 x 63 x 34,7 mm a hmotnosťou cez 250 gramov v sebe ukrýva aj blesk, ktorý vie ovládať vybrané externé blesky. Elektronický hľadáčik by ste tu hľadali márne, no nechýba 3-palcový VGA displej. Ten však nie je výklopný, čo je škoda. Samozrejmosťou sú aj Full HD videá vraj i s vylepšeným autofókusom. Novinka by sa mala na trh dostať v priebehu leta s cenou okolo 600-650 €.

Ricoh GR II

 

Zdroj a foto: Ricoh

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.