FUJIFILM pripravuje 102 Mpx CSC so stredoformátovým snímačom

ZDROJ | FUJIFILM

Full-frame snímače v CSC aparátoch tu máme už roky. Konečne ich začínajú pritom ponúkať aj klasickí výrobcovia, ale aj dlhoroční používatelia MIcro 4/3 snímačov. FUJIFILM ale ide ešte ďalej a do CSC aparátu chce napratať stredoformátový snímač s rozlíšením až 102 Mpx.

https://www.youtube.com/watch?v=vR69JcVY138

FUJIFILM počas výstavy Photokina 2018 predstavuje svoj nový výtvor, ktorý ale ešte žiaľ nie je dokončený. Prečo japonskí výrobcovia majú tendenciu odhaľovať produkty, ktoré nie sú ešte dokončené a pripravené pre trh je záhadou. Bežne to robí Nikon, ale aj Panasonic či teraz aj FUJIFILM.

ZDROJ | FUJIFILM

FUJIFILM GFX 100 bude (zatiaľ) svetovo prvým fotoaparátom bez zrkadla (CSC) s obrovským stredoformátovým snímačom a rozlíšením až 102 Mpx. Ten má 1,7x väčšiu plochu, ako full-frame snímač. Zároveň bude prvým na svete, ktorý bude mať stabilizovaný takto veľký snímač priamo v tele.

Snímač ponúkne autofókus na báze fázového posunu (PDAF) na celej ploche snímača. O chod sa postará nový procesor X Procesor 4. Aby toho nebolo málo, novinka ponúkne možnosť natáčania 4K Ultra HD videí pri 60 fps.

Novinka príde na trh až v budúcom roku. Cena bude okolo 10 000 eur. Máme sa veru na čo tešiť. Alebo skôr profesionáli sa majú na čo tešiť. FUJIFILM viac informácií o novinke zatiaľ neprezradil.

ZDROJ | FUJIFILM

Komentáre k článku