Už aj Panasonic má svoje prvé full-frame CSC fotoaparáty

ZDROJ | Panasonic

Panasonic pred konferenciou Photokina v nemeckom Kolíne uvoľnil prvé informácie o svojich nových a hlavne prvých full-frame CSC fotoaparátoch. Modely S1 a S1R prídu na trh však až budúci rok a výrobca o nich toho veľa neprezradil. Na čo sa ale môžeme tešiť?

recenziaPanasonic LUMIX S1R – bezzrkadlovka mojich snov

https://www.youtube.com/watch?v=hyJfAHjx9-U

Samozrejmosťou nových modelov bude odolné telo voči vode a prachu, pravdepodobne zo zliatiny horčíka a hliníka. V tele nie väčšom ako súčasné top-end modely výrobcu (rodina GH5) bude osadený 24 Mpx, resp. 47 Mpx full-frame CMOS snímač. Model S1 dostane ten „menší“, model S1R zas ten „väčší“ snímač.

V oboch prípadoch majú byť snímače stabilizované a majú využívať už dobre známy autofókus na báze detekcie kontrastu – DFD – depth from defocus. Stabilizované budú môcť byť pritom aj objektívy.

https://www.youtube.com/watch?v=wuxXBRLaqyw

Keďže pôjde o profi aparáty, chýbať nemá ani duálny slot pre SDXC a XQD karty. Poteší aj plne výklopný LCD dotykový displej či veľký elektronický hľadáčik s veľmi jemným rozlíšením. Aké bude, už ale výrobca nešpecifikuje. K dispozícii má byť aj 4K video pri 60 fps s 10-bitovou (4:2:2) farebnou hĺbkou.

ZDROJ | Panasonic

Novinkou v modeloch S1 a S1R bude nový bajonet L-mount. Ten využíva Leica, no po novom sa k výrobe pridá aj Sigma. K novým Panasonicom tak bude možné využívať viaceré objektívy Leica a niekoľko nových, ktoré vytvorí Sigma. Panasonic ale bude mať aj vlastné, napr. 24-70 mm, 70-200 mm či svetelný 50 mm.

https://www.youtube.com/watch?v=Ehswwdo5qaU

ZdrojImaging Resource

Komentáre k článku