Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Privítajte oficiálne Windows 11. Je to To, na čo ste čakali?

Privítajte oficiálne Windows 11. Je to To, na čo ste čakali?
Zdroj | Microsoft
Michal Sobek
Privítajte oficiálne Windows 11. Je to To, na čo ste čakali?
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Včera sme sa dočkali novej verzie operačného systému od Googlu, Androidu 12 a dnes nás aj Microsoft potešil a vydal plnú verziu operačného systému Windows 11.

Pozrite si

Windows 11 je tu, prináša nový dizajn a natívnu podporu Android aplikácií

Od dnes, 5. októbra bude spoločnosť Microsoft priamo v systéme ponúkať bezplatnú aktualizáciu na Windows 11. Aktuálne to budú počítače, notebooky a tablety dodávané so systémom Windows 10.

Zdroj | Microsoft

Microsoft deklaruje, že do polovice roku 2022 poskytne aktualizáciu na Windows 11 pre všetky kompatibilné zariadenia. Aktualizáciu môžete očakávať prostredníctvom služby Windows Update. Týmto spôsobom dodávala spoločnosť aktualizácie aj na predošlý Windows 10.

Pozrite si

Budete si môcť nainštalovať Windows 11 aj vy? Ukážeme vám, ako to zistiť

Microsoft odporúča, aby ste nový systém inštalovali len na podporované zariadenia. Samozrejme, ide to nainštalovať aj „ručne“. Je dobré povedať, že na zariadenia s Windowsom 11, ktoré nie sú oficiálne podporované sa už nedočkáte žiadnych nových aktualizácií.

Pred prechodom na novú verziu systému si odporúčame zálohovať všetky vaše súbory. Systém by mal byť už dostatočne stabilný, ale nejaká chyba sa môže predsa len vyskytnúť.

Microsoft uvádza, že dnes sa začína 24-mesačný životný cyklus edícií Windows 11 Home a Pro a tiež začiatok 36-mesačnej servisnej podpory pre verzie Enterprise a Education.

Zdroj | Microsoft

Windows 11 je moderne ladený systém, ktorý prináša viacero vylepšení. Inováciou prešlo aj prostredie, ktoré bude po novom lepšie prispôsobené na ovládanie dotykom. Vieme, že to bol jeden z problémov, s ktorými Microsoft bojoval pri predošlej verzii. Kompletný článok o novinkách v systéme Windows 11 si môžete prečítať v našom článku.

Medzi prvé zariadenia so systémom Windows 11 patria produkty Surface priamo od spoločnosti Microsoft. Tie mali premiéru len pre dvomi týždňami.

Zdroj