Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

8 top tipov na smart reproduktory s Alexou, Siri či Assitentom pod stromček

8 top tipov na smart reproduktory s Alexou, Siri či Assitentom pod stromček
Michal Sobek
8 top tipov na smart reproduktory s Alexou, Siri či Assitentom pod stromček

Vianoce sa pomaly blížia a každý chce byť niečím obdarovaný. Máte doma zavedenú smart domácnosť? Alebo niekto koho  chcete obdarovať? Dnes už nie je moderné si zapnúť hudbu ručne alebo ísť zhasnúť. V roku 2021? Kdeže! Práve na takéto úkony predsa slúži smart reproduktor. Prinášame vám 8 tipov na toto nezvyčajné príslušenstvo, pomocou ktorého budete mať inteligentnú domácnosť na povel.

V seriáli Vianoce 2021 nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na tie máme dnes už dva samostatné seriály – ZĽAVY a TECH DEALS. V oboch vždy nájdete tipy na tie najlepšie aktuálne zľavy. Odporúčame preto sledovať aj tie.

Pozrite si

9 smarthodiniek do 150 eur nielen pod stromček

Mnoho z nás už začína experimentovať so smart domácnosťou. Máme svetlá, ktoré môžeme ovládať zo smartfónu, používame robotické vysávače alebo nám naša práčka pošle notifikáciu do smartfónu, keď doperie.

No nie vždy máte smartfón pri sebe a chodiť ku vypínaču sa vám z pohodlia gauča tiež nechce. Presne vtedy využijete smart reproduktor hlasové zadávanie príkazov. Pohodlne rozkážete svojej domácnosti čo má robiť a ona to spraví. Rozsvieťte svetlá pustite si svoju obľúbenú pieseň a o pokojné ráno máte postarané. Rozsypalo sa vám niečo v kuchyni? Povedzte hlasovo svojmu robotickému vysávaču nech to príde upratať.

Taktiež je tu veľké cenové rozpätie. Tie najlacnejšie kúsky skvelo poslúžia na ovládanie hlasom, ale na problémy môžete naraziť pri prehrávaní zvuku. Vzhľadom na ich malé rozmery nemôžete očakávať bohatý zvuk. Na ten vám poslúžia drahšie kúsky a neraz sa vďaka svojmu elegantnému dizajnu stanú ozdobou vašej obývačky.

Existujú aj riešenia na vstavanú batériu, ktoré nepotrebujú napájanie priamo zo siete. Tie viete potom skvelo využiť aj ako klasický Bluetooth reproduktor, ktorý vám bude na záhradnej párty spríjemňovať večer a doma ho pohodlne nabijete a použijete ho na hlasové zhasnutie svetiel a môžete ísť spať.

Amazon Echo Dot 4. generácie

Zdroj | Amazon

Spoločnosť Amazon má vo svojom portfóliu už 4. generáciu obľúbeného smart reproduktora Echo Dot. Už nemá štandardný tvar puku, ale teraz je to skôr taká guľa. Komunikuje s operačným systémom Android aj iOS.

S Echo Dot 4. generácie sa rozprávate pomocou hlasovej asistentky Alexa, ktorá komunikuje, žiaľ, iba v angličtine. Základné príkazy ale zvládne aj niekto, kto tento jazyk vôbec neovláda. Keďže má reproduktor integrovaný audio jack, môžete na ňom počúvať hudbu aj cez kábel.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Apple HomePod mini

Zdroj | Apple

Aj americký Apple má v portfóliu smart reproduktory. Okrem klasického HomePodu Apple uviedol aj verziu mini. Tá má pochopiteľne menšie rozmery aj o niečo horšie zvukové podanie. Na ozvučenie veľkej izby to stále bude stačiť a môžete sa spoľahnúť aj na kvalitný prednes hudby.

Dostanete praktický rovnaké funkcie ako v prípade veľkého bračeka. Apple na svojej septembrovej konferencii ukázal aj nové farby HomePodu mini. Očakávajte plnú integráciu hlasovej asistentky Siri a ovládanie vašej smart domácnosti. Slovenčina, pochopiteľne, chýba rovnako ako pri ostatných hlasových asistentoch.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Bose Portable Home Speaker

Zdroj | BOSE

Jednu špecialitu má aj Bose. Ide totiž o prenosný smart reproduktor. Integrovaná batéria by ho mala „udržať pri živote“ až 12 hodín, a tak nie je závislý na elektrickej zástrčke.

Bose Portable Home Speaker podporuje až dvoch hlasových asistentov, a to Asistenta Google a Alexu. Na nastavenie slúži aplikácia Bose Music. Cez ňu môžete reproduktor aj aktualizovať alebo ho prepojiť s ostatnými reproduktormi tejto značky.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Bowers & Wilkins Zeppelin 3

Tento krásny kúsok bude pre vašu obývačku skutočnou ozdobou. V Bose sa s jeho dizajnom naozaj vyhrali a priniesli niečo, čo na pomery súčasných smart reproduktorov nemá po dizajnovej stránke obdoby.

Cena je tam síce oproti konkurencií vyššia, ale za túto cenu dostanete skvelý zvuk. Môžete ho ovládať pomocou aplikácie alebo Alexy. Výkon tohto smart reproduktora je až 240 W.

Denon Home 150

Do výberu sa nám dostal aj reproduktor od značky Denon. Vyznačuje sa vysokou kvalitou zvuku, dvomi vstavanými zosilňovačmi a možnosťou ho spárovať s ďalším rovnakým reproduktorom pre dosiahnutie stereo zvuku.

Obsahuje konektor USB-A aj internetový konektor. Denon Home 150 je kompatibilný až s tromi hlasovými asistentami, vrátane Asistenta Google, Alexy a Siri. Na ovládanie slúži horná strana s dotykovými senzormi.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Google Nest Audio

Zdroj | Google

Svoje zastúpenie má aj americký Google. Séria Nest obsahuje niekoľko modelov, ale my sme vybrali model Audio. Nemôžeme v ňom očakávať iného asistenta ako toho priamo od Google, ale opäť len v angličtine.

Model Audio vás poteší kvalitným zvukovým výstupom a váš hlas zreteľne zaznamená pomocou troch mikrofónov. Ako zdroj hudby môžete využiť aj obľúbenú službu Spotify. Vďaka zaujímavej povrchovej úprave a dizajnu sa hodí aj ako doplnok do obývačky.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Sonos Roam

Svoje riešenie ponúka aj obľúbená audio značka Sonos. Model Roam je, podobne ako model od Bose, prenosný a na jedno nabitie vydrží až 10 hodín. Zaujímavosťou je integrovaná cievka pre bezdrôtový nabíjanie.

Nenechajte sa zmiasť jeho malými rozmermi. Aj tento malý reproduktor vie vyčarovať bohatý, čistý a detailný zvuk. Okrem podpory všetkých troch hlasových asistentov sa tento model pýši aj certifikovanou vodeodolnosťou podľa typu IP67, takže si ho pokojne môžete zobrať aj k vode.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

Sony SRS-RA3000

Zdroj | Sony

Sony sa opäť nezaprelo a ponúka smart reproduktor so zmätočným názvom. Aj napriek tomu vyzerá produkt veľmi dizajnovo zaujímavo. Jeho valcovitý tvar umožňuje vysielať bohatý zvuk do všetkých smerov.

Pomocou Asistenta Google a Alexy si môžete hlasovo cez Spotify spúšťať hudbu. Reproduktor sa dokonca postará o to, aby všetky skladby mali rovnakú hlasitosť. Tým, že ho položíte do priestoru sa dokáže sám nakalibrovať, aby podal čo najlepší hudobný výkon.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

 

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.