Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Sony má nové reproduktory aké svet nevidel, ponúknu 360 Reality Audio

Sony má nové reproduktory aké svet nevidel, ponúknu 360 Reality Audio
Zdroj | Sony
Michal Spiegel
Sony má nové reproduktory aké svet nevidel, ponúknu 360 Reality Audio
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Japonská spoločnosť Sony otvára rok 2021 okrem iného aj dvojicou bezdrôtových reproduktorov SRS-RA5000 a SRS-RA3000.

Novinky sa môžu pochváliť technológiami 360 Reality Audio a Immersive Audio Enhancement od Sony, ktoré by mali sprostredkovať výborný priestorový zvuk.

Problémom je, že na vychutnanie si funkcie 360 Reality Audia musíte mať stiahnutú aplikáciu Music Center.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Nové televízory Sony chcú zaujať kognitívnym AI procesorom a HDMI 2.1

Oba modely ponúkajú dvojkanálový zvuk a model SRS-RA5000 navyše disponuje technológiou Hi-Res Audio. Oba reproduktory tiež ponúkajú kalibráciu zvuku (Sound Calibration), ktorá by mala zabezpečiť optimálny zvukový výkon, podľa priestoru, v ktorom je reproduktor umiestnený.

Zaujímavou funkciou je aj automatické nastavenie hlasitosti pre každú skladbu zvlášť, aby sa nestalo, že niektorá skladba je príliš tichá a iná príliš hlučná.

Zdroj | Sony

Samozrejmosťou je možnosť hlasového ovládania, keďže reproduktory Sony SRS-RA5000 aj Sony SRS-RA3000 sú kompatibilné so zariadeniami podporujúcimi Google Assistanta so zabudovaným Chromecastom a asistentom Amazon Alexa.

Oba reproduktory tiež podporujú prehrávanie vo viacerých miestnostiach (Multi-room playback), prípadne môžete v každej miestnosti počúvať odlišnú hudbu.

Reproduktory ponúkajú bezdrôtové pripojenie ku kompatibilným televízorom BRAVIA Wi-Fi, technológiu Bluetooth, NFC a nechýba podpora pre Spotify Connect a Chromecast.

Aby toho nebolo málo, reproduktor SRS-RA3000 je tiež odolný proti vlhkosti, takže nájde využitie aj v kuchyni či kúpelni. Neznamená to však, že je aj vodotesný.

Zdroj | Sony
Pozrite si

Sony sťahuje Cyberpunk 2077 pre PS4 z predaja

Po dizajnovej stránke reproduktory nevyzerajú vôbec zle a ide o zariadenia, ktoré spestria akýkoľvek interiér.

Pokiaľ váš reproduktory zaujali, model SRS-RA5000 bude stáť približne 550 € a v predaji bude od februára 2021 a model SRS-RA3000 bude stáť približne 290 € a v predaji bude taktiež od februára 2021.