Reklama

Sony sťahuje Cyberpunk 2077 pre PS4 z predaja

Zdroj | Cyberpunk
Michal Spiegel
Zdroj | Cyberpunk
Zdroj | Cyberpunk

Už dlho nevyšla videohra, ktorá by vo svete vyvolala takú kontroverziu, ako novinka od poľského štúdia CD Projekt – Cyberpunk 2077. Po sťažnostiach hráčov bola verzia pre PS4 stiahnutá z predaja.

Cyberpunk 2077 bola dlho očakávaná hra od štúdia, ktoré prinieslo fenomenálneho Zaklínača. Po niekoľkých odkladoch titul konečne vyšiel začiatkom decembra pre PC, PS5, Xbox Series S a taktiež staršie konzoly PS4 a Xbox One. Práve vydanie na staršie konzoly bolo kameňom úrazu, keďže hra nebola úplne prispôsobená a dotiahnutá.

Pozrite si

SteelSeries ponúka príslušenstvo v štýle pripravovanej hry Cyberpunk 2077

Pred vydaním nikto gameplay zo starších konzol nevidel a CD Projekt neposielal hru na recenziu pred vydaním a taktiež zamedzoval publikovaniu ukážok hrania pred vydaním, aby si hru kúpilo čo najviac ľudí.

Pre PC hra dopadla perfektne a odniesla si množstvo vysokých hodnotení. To isté platí pre nové konzoly. Tí, čo si však kúpili hru pre PS4 či Xbox One ostali sklamaní. Oneskorené reakcie NPC postáv, dlhé dokresľovanie textúr či prepady snímkovania až na 15 fps bolo dôkazom, že toto nie je hra prispôsobená na staršie konzoly. Množstvo hráčov tak žiadalo refundáciu, na čo spoločnosť Sony najprv nechcela pristúpiť, no nakoniec stiahlo hru z online PlayStation store a taktiež začala vracať hráčom peniaze po dohode so štúdiom CD Projekt.

Pozrite si

Game Awards 2020 v znamení 20 herných noviniek, na ktoré sa môžeme tešiť

Samotné poľské štúdio sa zároveň hráčom ospravedlnilo a pracuje na niekoľkých veľkých patchoch, ktoré by mali chyby opraviť. Niektoré vyšli už teraz, ďalšie budú vychádzať najbližšie týždne. Napriek tomu je však zážitok z prvotného hrania pre veľa hráčov pokazený.

Pri rozsiahlych RPG ako je Zaklínač či hry zo série The Elder Scrolls je úplne bežné, že sa v hre pri vydaní objavujú chyby či gameplay bugy, no väčšinou ide o záležitosti ovplyvňujúce hrateľnosť, ktoré sa po pár dňoch opravia. Problém s vizuálnou stránkou hry a to takto závažný ako pri Cyberpunk 2077 tu však ešte nebol.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.