Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Auto
  • 2 min.
  • 18.10.2017

Polestar 1 - výkonný hybrid s perfektným dizajnom od Volvo

Polestar 1 - výkonný hybrid s perfektným dizajnom od Volvo
Zdroj | Polestar
Michal Spiegel
Polestar 1 - výkonný hybrid s perfektným dizajnom od Volvo
Zdroj | Polestar
Zdroj | Polestar

Volvo predstavilo novinku pre všetkých milovníkov elektrických alebo hybridných áut. Polestar 1 je novinka, ktorú si zamilujete na prvý pohľad.

O prvotriednej práci svedčí nádherný dizajn, ktorý sa automobilke Volvo skutočne podaril. Toto športové auto sa môže pochváliť výkonom až 600 koní. 2 elektrické motory sa postarajú o 218 koní s čistým dojazdom približne 150 kilometrov na jedno nabitie.

Zdroj | Polestar
Pozrite si

Nikdy neuvidíme plne elektrické autá Volvo, ponesú logo Polestar

O zvyšný výkon sa stará 2.0-litrový, benzínový motor. Polestar 1 má byť podľa výrobcov hybrid s najväčším dojazdom na trhu. Krútiaci moment je 1 000 Nm.

Čo sa týka technológií, Polestar 1 sa bude dať odomknúť pomocou vášho smartfónu vďaka systému phone-as-key, ktorý funguje cez aplikáciu pre iOS a Android zariadenia. Automobil sa tiež môže pochváliť funkciou regulovaného elektronického odpruženia Öhlins.

Zdroj | Polestar
Pozrite si

Modely Volvo od roku 2019 budú s elektrickým motorom

Spomínaná aplikácia tiež umožňuje tretím stranám prístup do vozidla za účelom tankovania či nabíjania. Samotné vozidlo bude vyrábané v novej továrni v Číne.

Polestar 1 sa začne predávať až v polovici roku 2019 a to v limitovanom počte iba 500 kusov ročne. Napriek tomu, že sa nejedná o čisto elektrické auto, ale hybrid s limitovaným počtom kusov, myslíme, že nebude mať núdzu o predajnosť.

Volvo navyše plánuje začať s predstavovaním čisto elektrických áut až od konca roku 2019. Prvé elektrické auto by malo byť pokračovateľom Polestar 1.

Zdroj | Polestar
Pozrite si

Volvo a NVIDIA: umelá inteligencia je v autonómnych autách základom

Následne by mal nasledovať tretí SUV model, ktorý by mal byť tiež plne elektrický. Čo sa týka predobjednávok, Polestar 1 si môžete objednať už teraz a keďže je v limitovanom počte, po objednaní 500 kusov sa pravdepodobne objednávková možnosť uzavrie. Cena tohto unikátneho vozidla zatiaľ ostáva otázna.

Samotná objednávka prebieha cez systém 2 až 3-ročného predplatného modelu kúpy, kedy dostávate v rámci splátok výhody ako napríklad servis či poistenie. Čo na tento nádherný kúsok poviete?

Zdroj | Polestar
Zdroj