Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

NOX Cycles ponúka balíček s dvomi bicyklami s vymeniteľným elektrickým pohonom

NOX Cycles ponúka balíček s dvomi bicyklami s vymeniteľným elektrickým pohonom
Zdroj | NOX Cycles
Michal Spiegel
NOX Cycles ponúka balíček s dvomi bicyklami s vymeniteľným elektrickým pohonom
Zdroj | NOX Cycles
Zdroj | NOX Cycles

Rozmach elektrických bicyklov so sebou prináša zaujímavé ponuky výrobcov. Nemecká firma NOX Cycles to napríklad skúša s balíčkom dvoch bicyklov, medzi ktorými si viete vymieňať elektrický motor aj s batériou.

Bicykle integrujú platformu Fazua, o ktorej sme už niekoľkokrát informovali pri iných bicykloch a ktorá umožňuje odstrániť z bicykla motor aj batériou. Konkrétne ide o 250 W motor spolu s 255 Wh batériou, ktoré tvoria jedno ucelené zariadenie, ktorým po odstránení prerobíte elektrický bicykel na obyčajný.

Tu nastupuje firma NOX Cycles, ktorá predstavila balíčky dvoch bicyklov, ktoré za zvýhodnenú cenu ponúkajú riešenie do mesta, ale aj do lesa. Znamená to, že cez týždeň môžete využívať elektrický pohon na cestnom bicykli a cez víkend si Fazua motor s batériou prehodíte do horského odpruženého bicykla a môžete ísť zdolávať kopce.

Batéria v spojení s motorom zároveň umožňuje využiť dodatočný tubový priestor na úschovu predmetov ako napríklad malej pumpy či dokonca sklenenej fľaše.

Na výber sú rôzne modely, ktoré kombinujú mestské Metropolis bicykle s horskými Helium bicyklami. Cena začína na 8 699 € a pozostáva z bicyklov Helium 5.9 Enduro Granit Expert a Metropolis Hacker alebo Hipster alebo Hustler. Paradoxom je, že keby ste si tieto bicykle kupovali zvlášť, cena je nižšia o približne 400 €. V tejto cene však nemáte spomínaný motor a batériu. Pri prémiovejšom balíčku zaplatíte 10 499 €, ktorý pozostáva z Helium 7.1 Enduro Phantom Pro a bicykla Metropolis Hacker alebo Hipster alebo Hustler.

Zdroj | NOX Cycles

Ceny nie sú nastavené zrovna nízko, no pre majetnejších ľudí ide určite o zaujímavú ponuku, ktorou získajú dva plnohodnotné bicykle, ktoré si vedia podľa potreby pretvoriť na elektrické. Bicykle navyše disponujú karbónovým rámom a integrovaným Bluetooth signálom.

Pokiaľ váš platforma Fazua zaujala, môžete si o nej prečítať aj v našich ďalších článkoch o elektrických bicykloch Commuter:ON, E-765 GOTHAM či Bulls Bikes.

Zdroj