Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

E-765 GOTHAM - mestský elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 15 kilogramov

E-765 GOTHAM - mestský elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 15 kilogramov
Zdroj | Look cycle
Michal Biznár
E-765 GOTHAM - mestský elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 15 kilogramov
Zdroj | Look cycle
Zdroj | Look cycle

Elektrické bicykle sa predbiehajú v dizajne, dojazde či najnovšie hmotnosti. E-765 GOTHAM má vďaka karbónovému rámu hmotnosť iba 15,8 kilogramov.

Táto hmotnosť však platí iba pokiaľ jazdíte s batériou. Tú si môžete aj vybrať, čím hmotnosť bicykla klesne na slušných 11 kilogramov.

Pozrite si

Slovenský Kellys vyvinul nový elektrický bicykel z revolučného materiálu

O výrobu bicykla E-765 GOTHAM sa postarala firma Look, ktorá využila vlastnosti nízkej hmotnosti karbónu a vytvorila z neho bicykel.

Okrem ľahkých uhlíkových vláken, je na tomto bicykli použitý aj odľahčený motor Fazua Evation. Ten by v kombinácii s 250 W batériou mal stačiť na dojazd približne 50-80 kilometrov na jedno nabitie v závislosti od štýlu jazdy.

Asistencia sa vypína podobne ako pri iných elektrických bicykloch pri rýchlosti 25 kilometrov za hodinu. Súčasťou bicykla má byť aj podpora pre aplikáciu Fazua, v ktorej si viete skontrolovať aktuálny dojazd, rýchlosť , stúpanie či prejdenú vzdialenosť.

Zaujímavosťou bicykla E-765 GOTHAM sú tiež pedále, ktoré sú vybavené svetlami a ktoré takýmto spôsobom zabezpečujú vyššiu mieru bezpečnosti pri jazde po tme. Nemusíte tak myslieť a dokupovať prídavné svetlo.

Zdroj | Look cycle
Pozrite si

JackRabbit – miniatúrny elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 10 kilogramov

Jedinou potenciálnou nevýhodou môže byť pevnosť elektrického bicykla. Keďže uhlíkové vlákna, z ktorých je bicykel vyrobený, zvyknú pri náraze praskať, otázne je, koľko toho bicykel vydrží, obzvlášť pri tak nízkej hmotnosti.

Bicykel láka aj na svoj podarený dizajn, ktorý ponúka kožené prvky ako napríklad riadidlá či sedlovku. Taktiež nechýbajú blatníky, ktoré sú pri presúvaní z domu do práce užitočným doplnkom. Prémiový dizajn a nízka hmotnosť E-765 GOTHAM sa odrazila aj na finálnej cene, ktorá je 4 499 €. Pokiaľ vás bicykel zaujal, dá sa kúpiť v rámci európskeho trhu cez oficiálnu stránku výrobcu.

Zdroj