Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canyon ukazuje ako by mohla vyzerať budúcnosť elektrickej mobility

Canyon ukazuje ako by mohla vyzerať budúcnosť elektrickej mobility
Zdroj | Canyon
Michal Spiegel
Canyon ukazuje ako by mohla vyzerať budúcnosť elektrickej mobility
Zdroj | Canyon
Zdroj | Canyon

Nemecký výrobca Canyon rozšíril svoje portfólio o dva nové elektrické bicykle. Okrem nich ukázal aj zaujímavý koncept elektrického auta ovládaného pedálmi.

Napriek tomu, že predaj elektromobilov a hybridov rastie, existujú aj iné ekologické alternatívy určené na presun mestom. Príkladom je koncept od výrobcu Canyon.

Zdroj | Canyon

Ide o dokonalý mix, ktorý kombinuje výhody vozidla a bicykla. Na jednej strane tu máme možnosť pohonu pomocou elektrickej asistencie a pedálov a na strane druhej tu máme ochranu pred nepriaznivým počasím a stabilitu všetkých štyroch kolies. Výhodou tiež je úložný priestor, ktorý môžete využiť napríklad na nákupy, prípadne ho vymeniť za ešte jedno sedadlo pre dieťa.

Čo sa týka špecifikácií, koncept pracuje s 2 000 Wh batériou, ktorá by mala zabezpečiť dojazd na jedno nabitie približne 150 kilometrov. Hmotnosť tohto hybridu má byť 95 kilometrov. Otázne je, ako sa na takomto hybride bicykla a automobilu cúva. Ide samozrejme iba o koncept, takže zatiaľ nie je potvrdené, že sa ho reálne niekedy dočkáme.

Zdroj | Canyon
Pozrite si

E-765 GOTHAM – mestský elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 15 kilogramov

Canyon však predstavil aj dva nové elektrické bicykle – Commuter:ON a Precede:ON. Oba modely predstavujú mestské bicykle, no sú odlišné rámom aj vlastnosťami.

Zdroj | Canyon

Bicykle Commuter:ON napríklad ponúka platformu Fazua, čo znamená, že si môžete motor aj batériu odstrániť a tým elektrický bicykel pretransformovať na bežný bicykel so zníženou hmotnosťou o 3 kg. Hmotnosť bicykla je 17 kilogramov.

Bicykel ponúka dojazd 75 kilometrov na jedno nabitie, 250 Wh batériu a maximálnu rýchlosť asistencie 25 kilometrov za hodinu. Bicykel ponúka viacero farbených spracovaní a tiež dva druhy rámu – jeden jednoduchší na nastupovanie a druhý športovejší. Nechýba integrované svetlo a tiež displej. Cena tohto modelu je 3 299 €.

Zdroj | Canyon
Pozrite si

Shimano EP8 – motor pre elektrický bicykel, ktorý chce konkurovať Boschu

Druhý model, Precede:ON ponúka motor Bosch, 500 Wh batériu a možnosť naložiť na bicykel 30-kilogramov nákupu bez zníženia výkonu. Ani pri tomto modeli nechýbajú na výber dva rôzne rámy, integrované svetlo, displej a tiež rôzne druhy nosičov. Cena začína na 4 299 €. Oba bicykle budú na predaj na jar v roku 2021.

Zdroj | Canyon
Zdroj