Reklama

Nový Google Chromecast je takmer dokonalý, má už aj diaľkové

Zdroj | Google
Števo Porubský
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google okrem nových smartfónov Pixel 4a a Pixel 5 či nového smart reproduktora predstavil aj nový Chromecast. Tí, ktorí toto malé zázračné zariadenie k televízoru poznáte sa určite potešíte, že Google k novinke konečne dodáva aj diaľkový ovládač. Dôvodom je fakt, že nový Chromecast je vybavený rozhraním Google TV postavenom pravdepodobne na Android TV.

Nový Chromecast s komplikovaným a zbytočne dlhým názvom Google Chromecast with Google TV, je prakticky identický (ovál s káblom) s predošlou generáciou. K televízoru či inému zobrazovaču sa pripája cez HDMI port, no vyžaduje energiu z USB portu televízora, resp. adaptéra.

Zdroj | Google

Novinkou je ale diaľkové ovládanie, pomocou ktorého je možné ovládať operačný systém Android s rozhraním Google TV. V tom je ten najväčší rozdiel. Pôvodný Chromecast totiž bola iba krabička, ktorá spájala váš smartfón, tablet či počítač s telkou či projektorom. Po novom je ale Chromecast with Google TV plne samostatnou jednotkou s vlastným systémom, ktorý združuje všetky možné streamingové služby.

Diaľkovým ovládačom je tak možné listovať v appkách Android TV systému, inštalovať si nové a naplno ich využívať. Poteší dedikované tlačidlo Netflixu a YouTube priamo na ovládači. Stále sa ale zachovala aj funkcia streamovania z mobilných zariadení a počítača.

Zdroj | Google

Inou novinkou je podpora 4K Ultra HD rozlíšenia aj s HDR (aj Dollby Vision) a 60 fps! Nechýbajú Wi-Fi 5 a Bluetooth 5.0 moduly. Samozrejmosťou je aj Google Assistant pre ovládanie hlasom.

Zdroj | Google

Chromecast with Google TV bude na trhu v troch farbách – bielej, ružovej a modrej s cenou 49 dolárov (bez dane). Kedy a za akú cenu príde na náš trh zatiaľ nie je známe, očakávať ale môžme cenu okolo 50 €.

Zdroj | Google
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.