Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Nóri kvôli Tesle hladujú. Od Elona Muska žiadajú riešenie

Nóri kvôli Tesle hladujú. Od Elona Muska žiadajú riešenie
Zdroj | Tesla
Michal Sobek
Nóri kvôli Tesle hladujú. Od Elona Muska žiadajú riešenie
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Všetci vieme, že Nóri patria k milovníkom elektromobilov a že napríklad taký Volkswagen od roku 2024 tam ani iné ako elektrické autá predávať nebude. Skupina nespokojných majiteľov Tesly však začala držať hladovku a od Muska žiadajú riešenie.

Cieľom je to, aby prinútili automobilku riešiť pretrvávajúce problémy s ich elektromobilmi. Skupina verí, že ak sa jej podarí získať pozornosť generálneho riaditeľa Tesly Elona Muska, tak sa problémy vyriešia.

Na domovskej stránke skupiny sa píše, že žiadajú pomoc so spojením práve s Elonom Muskom. Ich prehľad sťažností je pomerne rozsiahly. Uvádza sa tam napríklad neštartovanie počas chladného počasia, ale aj počas teplého počasia a s tým spojený aj problém neotvorenia kľučiek dverí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Používatelia hlásia problémy aj s intenzívnym škripľavým zvukom, bublinami v sedadlách, vekom kufra, ktoré sa počas dažďa plní vodou a následne steká do batožinového priestoru a chyby sa týkajú aj nesprávne fungujúceho autopilota, ktorý patrí k najväčším pýcham americkej automobilky.

Zoznam však zďaleka nekončí. Vodičom nefungujú správne stierače a svetlá a mnohí sa sťažujú na vŕzgajúci zvuk, keď auto prechádza cez spomaľovače a iné nerovnosti. Čo sa týka dverí, tak tie buď prestanú fungovať alebo sa otvárajú samé. Okná sa občas nedotiahnu úplne hore.

Zdroj | tesla

Problémy neobišli ani interiér, kde vodiči hlásia žlté okraje obrazovky, reštartujúce sa systémy a problémy s klimatizáciou. Taktiež sú výhrady k uvoľneným ozdobným lištám, problémom s hrdzou a zlej kvalite laku, kde sa žiada prelakovanie.

Taktiež vodiči nie sú spokojní s telefonickou podporou, pretože dlho trvá, kým zamestnanec Tesly odpovie. Jednou z posledných vecí je zníženie výkonu auta a nižší dojazd, aký Tesla na svojich stránkach sľúbila.

Zdá sa, že problémov je viac než dosť a je možné, že tento list s nedokonalosťami sa ešte doplní. Uvidíme, či hladovka na seba strhne pozornosť aj samotného Elona Muska a či sa tento problém rozhodne riešiť.