Reklama

Nechcete už počuť o korone? Pozrite si mapu, kde prakticky nie je

Zdroj | engin akyurt
Richard Pliešovský
Zdroj | engin akyurt
Zdroj | engin akyurt

Presne pred rokom sme zverejnili prvý článok, ktorý sa venoval koronavírusu. V tej dobe tomuto, ešte exotickému, ochoreniu, „chrípôčke“ ako sa o chorobe niektorí posmešne zmieňovali, nevenovalo mnoho ľudí pozornosť. Žiaľ, pred rokom sme nemali ani tušenia o tom, že nám táto exotika prinesie napríklad 192 mŕtvych za jediný deň!

Vírus z našich životov nezmizol a zdá sa, že nás bude trápiť ešte (minimálne) niekoľko mesiacov. Schválne, nájdite rozdiely medzi nasledujúcimi obrázkami. Prvý sme zverejnili 27. januára 2020 o 19:01 hod.

Zdroj | CSSE
Zdroj | CSSE

Ako vidíte, koronavírus je prakticky všade, no napriek tomu sa nájdu krajiny a lokality, kde prakticky nie je. Presný zoznam nájdete po rozkliknutí ľavého stĺpca – úplne dole sú štáty s takmer nulovým výskytom. Nula prípadov však nemá ani Severná Kórea, č Turkménsko.

Netrvalo dlho a po medializácii koronavírusu sa objavili hoaxy aj k tejto naozaj vážnej téme. Už 10. marca 2020 sme v článku Čo je potrebné vedieť o koronavíruse na Slovensku? zhrnuli, kde môžu čitatelia nájsť relevantné informácie.

Zdroj | CSSE

Naučili sme sa nosiť rúška, ale aj počúvať nezmysly, nad ktorými sa už ani nepozastavujeme. Skôr nás šokuje to, že s nimi neprichádzajú menej vzdelaní ľudia, ale i tí, ktorých sme (donedávna) považovali za elitu národa.

Keby hlúposť o koronavíruse nadnášala, poletoval by náš národ nad Tatrami ako holubička.

Vďaka karanténam a lockdownom sme nútení používať techniku častejšie, ako v čase pred COVID-19. Náš návod Ako vyčistiť a vydezinfikovať mobil a inú elektroniku? si prečítalo množstvo čitateľov.

Pravidelne sme vám prinášali tipy, ako zabaviť deti, ako nezlenivieť, tipy na vzdelávanie z domova, ukázali vám ako telefonovať a videotelefonovať cez internet, či ako presunúť poradu do online priestoru.

Pozrite si

Iniciatíva Želáme Slovensku na zdravie ponúka pomoc s organizáciou očkovania

Z prevencie pred nákazou môžeme spomenúť texty Prevencia proti koronavírusu je aj nedotýkať sa tváre. Ako mu zabrániť?, Ako si nastaviť pripomienky v macOS a iOS, aby ste nezabudli na umývanie rúk?, zamysleli sme sa nad tým, či vás Môžu čističky vzduchu ochrániť pred koronavírusom?.

Vývojári urýchlene vytvorili užitočné aplikácie, napríklad appku Zostaň zdravý, ministerstvo spustilo web somzodpovedny.sk, na vyšetrenie sa môžete objednať na ďalšej stránke. Ak vás zaujíma, Ako sa zaregistrovať na očkovanie proti COVID-19, určite si prečítajte náš článok. V redakcii sme sa tiež pozreli na užitočnosť vitamínu D a ako i v tomto prípade pomôže technológia.

Zdroj | CDC

Prečo vám pripomíname jeden rok starý článok? Lebo to čo platilo pred rokom, dnes už nemusí. V roku 2021 vám budeme každú stredu pripomínať tie najzaujímavejšie, najčítanejšie či najdôležitejšie články, ktoré sme na TECHBOX.sk v priebehu rokov publikovali.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.