Týchto 5 aplikácií vám pomôže nezlenivieť počas shutdownu

ZDROJ | nypost.com

Zostali ste pre aktuálny shutdown doma? Potom vás okrem koronavírusu môže nakaziť aj lenivosť. Ako sa jej ubrániť?

Počas bežných pracovných dní si v plnom nasadení nie raz poviete, akoby ste si dali deň voľna. Upratali by ste, založili si bylinkovú záhradku, čítali si, zahrali si novú hru na konzole alebo aj pracovali v pohodlí domova nerušený kolegami.

Po tom, čo sa na Slovensku vyhlásil shutdown, zostalo doma pomerne veľa ľudí. Ak trochu odvážne odľahčím situáciu, vytúžené voľno je tu! S vysokou pravdepodobnosťou na dva týždne. Možno viac. Prvé dni si tak doprajete pohodu bez toho, aby ste čokoľvek spravili. Alebo aspoň bez toho, čo je nevyhnutné.

Pozrite siČo je to shutdown a čo nás čaká najbližšie dni kvôli koronavírusu?

Ibaže dni budú ubiehať a vám sa môže stať, že zleniviete až tak, že sa na konci shutdownu obzriete za seba a uvedomíte si, že ste počas tých dvoch, a možno viac, týždňov nič nespravili. Aby ste nezleniveli a čas efektívne využili máme pre vás tipy na užitočné aplikácie.

Offtime

Sociálne siete vás dokážu zhltnúť na hodiny. Aby ste nepreležali celý deň v posteli alebo na gauči listujúc bez záujmu nekonečnú ponuku navrhovaných príspevkov na Instagrame, použite Offtime. V aplikácii nastavíte, ktoré rušivé appky a na aké obdobie chcete zablokovať. Tiež môžete zakázať prijímanie hovorov. Je to dobrý spôsobo ako sa oslobodiť od smartfónu a žiť v off-line svete ak nemáte pevnú vôľu. Aplikáciu nemažte ani po skončení shutdownu, zíde sa vám aj v práci.

Offtime pre Android a Offtime pre iOS.

Todoist

Mnohým na motiváciu stačí spraviť si to-do list. Teda zoznam povinností. Aplikácia Todoist je jednou z najrozšírenejších aplikácii tohto druhu. Je prehľadná, vizuálne atraktívna, nie však rušivo, a umožňuje vytvárať zoznamy úloh na konkrétne dni. Tiež viete vytvoriť skupinu úloh, vkladať do úloh odkazy na web stránky, prípadne zdieľať úlohy s rodinou.

Todoist pre Android a Todoist pre iOS.

Down Dog App

ZDROJ | downdogapp.com

Spoločnosť Down Dog App v súvislosti s koronavírusom ponúka svoje aplikácie do 1. apríla 2020 zdarma. Majú perfektnú ponuku pre aktívnych ľudí, ktorí sa chcú správať zodpovedne, teda zostať doma, no neprísť o svoje pohybové aktivity. Spoločnosť má v portfóliu aplikáciu na cvičenie jógy, rovnako jógu pre začiatočníkov, ponúkajú aplikáciu s HIIT, teda vysoko intenzívnym tréningom, alebo aplikáciu zameranú na 7 minútové tréningy.

Ponuka Down Dog App pre oba najpoužívanejšie operačné systémy.

Denník Daylio

Motivačný denník Daylio má za cieľ pomôcť vám cítiť sa lepšie. Pomocou graficky veľmi príjemne spracovanej aplikácie si zaznamenávate svoje nálady, to čo ste počas dňa robili a v prehľadných kartách či grafoch môžete spätne sledovať ako ste sa mali. Ako pomôže táto aplikácia proti lenivosti? Viete si v nej nastaviť v čom sa chcete zlepšiť, čo sa chcete naučiť, či si osvojiť. Aplikácia vám to aj niekoľkokrát za deň pripomenie. Je tak akurát otravná, aby vás vyhnala z gauča robiť čo treba.

Daylio pre Android a Daylio pre iOS.

Brain.fm

ZDROJ | Brain.fm

Táto aplikácia vám pomocou hudby pomôže sústrediť sa. Hudba, ktorá v aplikácii je, využíva technológiu DAT. Tá pomáha mozgu sústrediť sa. Zoznam skladieb je vskutku bohatý, teda sa nemusíte obávať, že by ste museli dookola počúvať tú istú melódiu. V ponuke sú kategórie sústredenie, meditácia, či spánok a relax. Ideálne je počúvať hudbu z Brain.fm cez slúchadlá, aby ste maximálne eliminovali okolité ruchy. Ak sa teda odhodláte odtrhnúť sa z gauča, Brain.fm vás udrží pri úlohe, ktorú chcete dokončiť.

Brain.fm pre Android a Brain.fm pre iOS.

Komentáre k článku