AKO si nastaviť pripomienky v macOS a iOS, aby ste nezabudli na umývanie rúk?

ZDROJ | Pixabay

Počas shutdownu sa musíme pripraviť na svedomitý hygienický režim, čo v prvom rade znamená aj časté a pravidelné umývanie rúk. Doma čas veľakrát letí rýchlejšie ako v práci a vy môžete pozabudnúť na opätovné umytie rúk. Aj tu nám môže pomôcť smartfón.

Kľúčom v boji proti koronavírusu je hygiena, ktorú vo významnej miere predstavuje umývanie rúk. Položte si otázku, ako často si umývate ruky? Ako dlho si ich umývate?

Umývanie rúk sa považuje za jeden z najdôležitejších prostriedkov prevencie proti šíreniu infekcie.

Podľa štúdie Michiganskej štátnej univerzity si po použití toalety umýva len 36 % mužov a 61 % žien! Aby toho nebolo málo, zdá sa, že len 5 % ľudí so umýva ruky správne.

Pozrite siTýchto 5 aplikácií vám pomôže nezlenivieť počas shutdownu

Mnoho z vás, či už kvôli práci, alebo ako technologickí nadšenci, majú veľmi v rukách smartfón, klávesnicu, myš a ďalšiu elektroniku. V článku Ako vyčistiť a vydezinfikovať mobilný telefón a inú elektroniku? popisujeme ako to udržiavať čisté. Netreba však zabúdať, že ak máme kontaminované ruky, čistá technika nám veľmi nepomôže.

ZDROJ | Martin Slavoljubovsk/Pixabay

Ako si nastaviť pripomínanie umývanie rúk?

Pomôže na aplikácia Pripomienky. Nájdete ju nielen v iPhonoch a iPadoch (iOS a iPadOS), ale aj v macOS. V aplikácii kliknete na + Nová pripomienka. V textovom poli si zvolíte názov pripomienky, vo voľbe Opakovanie si vyberiete interval pripomínania. Myslíte na to, by to nemalo byť viac ako jedna hodina.

Podobne ako v iPhone sa dajú nastaviť pripomienky v iPadOS a v macOS.

 

Veľkou výhodou ekosystému Apple je, že ak máte od neho viacero zariadení, pripomienka sa vám zobrazí na každom z nich a teda ju naozaj neprehliadnete. V tomto prípade totiž môže ísť naozaj o život.

Pripomienka sa vám objaví na obrazovke vášho Macu.
Pripomienka sa vám objaví na aj displeji vášho iPadu.
Samozrejme, ani vaše Apple Watch nezabudnú pripomenúť čas na hygienu.

ZdrojMSU

Komentáre k článku