Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Najhoršie strážené tajomstvo HTC 10 je konečne oficiálne

Najhoršie strážené tajomstvo HTC 10 je konečne oficiálne
Zdroj | HTC
Marek Šimunek
Najhoršie strážené tajomstvo HTC 10 je konečne oficiálne
Zdroj | HTC
Zdroj | HTC

To, že spoločnosť HTC pripravuje už niekoľko mesiacov svoju novú vlajkovú loď, ako aj to, že novinka sa bude volať HTC 10 bolo verejným tajomstvom už niekoľko posledných mesiacov. Teraz je však „desiatka“ konečne oficiálna.

Pozrite si

HTC 10 – návrat legendy vo veľkom, ale drahom štýle

https://youtu.be/MmmkyRopBFg

Dizajn nového HTC 10 nie je pre nikoho, kto pravidelne číta naše stránky prekvapením. Rendery, ako aj uniknuté fotografie, či dokonca promo video sa na našich stránkach objavili už niekoľkokrát.

Pozrite si

HTC One A9 – Nie je to len vydarená kópia iPhonu!

Samotný dizajn novinky je kombináciou staršieho modelu HTC One M9 a posledného zariadenia spoločnosti, HTC One A9. Tešiť sa teda môžeme na kovové telo, ktoré je zo zadnej strany zahnuté pre lepšie držanie. Podobne, ako v prípade modelu A9, aj HTC 10 bude mať na zadnej strane pruhy, ktoré oddeľujú antény.

HTC sa v prípade svojho nového modelu HTC 10 zameralo aj na odolnosť samotnej konštrukcie zariadenia. Počas vývoja, ktorý trval vraj viac ako 12 mesiacov, podrobil výrobca svoju novinku množstvu teplotných a nárazových testov. HTC 10 by tak mal podľa spoločnosti veľmi dobre odolávať bežnému používaniu a škrabancom, ktoré vznikajú.

Zdroj | HTC

Po stránke displeja sa HTC 10 spolieha na technológiu Super LCD 5. Samotný displej ponúkne QHD rozlíšenie (1 440 x 2 560 px) a jeho uhlopriečka je 5,2″. Pod displejom samotným podobne, ako v modeli One A9, nájdete tlačidlo Domov, ktoré funguje aj ako snímač odtlačkov prstov.

Zdroj | HTC

Po stránke výkonu sa aj v tomto prípade jedná o zariadenie, ktoré môže smelo konkurovať súčasným vlajkovým lodiam ako Samsung Galaxy S7/S7 edge, Sony Xperia Z5 či LG G5. Srdcom novinky je totiž výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 820, ktorý má k dispozícii až 4 GB operačnej pamäte RAM.

Zdroj | HTC
Pozrite si

Prvú videorecenziu HTC One M9 na Slovensku vám prinášame my

Integrované úložisko má u HTC 10 kapacitu 32 GB a je ho možné rozšíriť pomocou microSDXC karty o 128 GB. HTC 10 sa navyše chváli aj veľmi dobrou výdržou svojej novinky. O tú by sa mala postarať batéria s kapacitou 3 000 mAh.

Zdroj | HTC

O rýchle nabíjanie batérie sa bude starať technológia Quick Charge 3.0. Jednoduchšie pripojenie periférií bude mať na starosti stále viac sa rozširujúci USB-C port, ktorým bude vybavené aj nové HTC 10.

Nové HTC 10 bude samozrejme pracovať na novom operačnom systéme Android 6.0 Marshmallow s grafickou nadstavbou HTC Sense.

Zdroj | HTC

Podobne, ako pri predchádzajúcich vlajkových lodiach, vrátane modelov One M9 a One M9+, aj v prípade nového HTC 10 sa výrobca zameriava na kvalitu integrovaného fotoaparátu. Novinka je teda vybavená 12 Mpx snímačom s technológiou UltraPixel, ktorá sa osvedčila najmä v slabších svetelných podmienkach. Potešením je aj použitie šošovky so svetelnosťou f/1,8.

Okrem toho novinka ponúkne aj laserové zaostrovanie a optickú stabilizáciu. V HTC 10 nájdete rovnakú technológiu aj v prípade predného fotoaparátu. Ten ponúkne rozlíšenie 5 Mpx a UltraPixel snímač. Nechýba ani predný blesk inšpirovaný novým iPhonom 6S, kedy sa využíva samotný displej smartfónu.

Zdroj | HTC

Okrem fotoaparátu sa však HTC pri modeli HTC 10 zameralo aj na kvalitné audio. Novinka ponúkne 24-bitový Hi-Res zvuk. Zosilňovač pre slúchadlá ponúka vraj až dvojnásobný výkon oproti väčšine súčasných smartfónov.

Zdroj | HTC

Samotnú reprodukciu zvuku dokáže majiteľ HTC 10 ešte vylepšiť pomocou novej technológie Personal Audio Profile. HTC nezabudlo ani na technológiu HTC BoomSound Hi-Fi edition, ktorá v HTC 10 prináša oddelený výškový a basový reproduktor.

Zdroj | HTC

HTC 10 sa začne na našom trhu predávať v máji 2016, pričom novinka bude dostupná v dvoch farebných verziách – Carbon Grey a Glacier Silver. Cena pre slovenský trh zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj