Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG G5 je naživo ešte krajšia, ako na fotkách

LG G5 je naživo ešte krajšia, ako na fotkách
Števo Porubský
LG G5 je naživo ešte krajšia, ako na fotkách

LG G5 bola predstavená ešte na MWC 2016, no doteraz sa jej na trh akosi veľmi nechcelo. Už sa to však mení a aj k nám jeden kúsok dorazil do redakcie. Putoval rovno na fotostôl a tak si túto novú vlajkovú loď z Južnej Kórei môžete pozrieť naživo.

Pozrite si

LG G5 – nová vlajková loď s duálnym fotoaparátom

5,3″ IPS displej má rozlíšenie 1 440 x 2 560 px (cca 554 PPI). Na takej uhlopriečke je to viac, ako dosť. Hodí sa však pri použití s virtuálnymi okuliarmi.

Nová LG G5 pracuje samozrejme na najnovšom OS Android 6.0.1.

LG G5 má rozmery 149,4 x 73,9 x 7,7-8,6 mm, hmotnosť sa drží vcelku pri zemi – 159 g.

V spodnej strane je reproduktor a USB-C port. Ten poslúži aj na nabíjanie 2 800 mAh batérie. Tú bude možné vďaka systému Quick Charge 3.0 nabiť na 80% za 30 minút.

Trio ovládacích tlačidiel OS Android putovalo na displej. Má to svoj dôvod, spodná strana je odnímateľná.

V pravej strane nájdete šuplík na microSDXC kartu a SIM kartu. Je však akýsi utopený. Snáď v predajnom balení nájdete krajšiu verziu.

Na ľavej strane je ovládanie hlasitosti, ale aj jedno pomerne podstatné tlačidlo – slúži na uvoľnenie spodnej časti.

Nad displejom je už klasika – šošovka webkamery, reproduktor a viacero ukrytých snímačov a senzorov.

Zadná strana a vlastne i väčšina tela telefónu je z kovu.

Pod duálnym fotoaparátom na zadnej strane je snímač odtlačku prsta. Pod oboma stabilizovanými šošovkami so svetelnosťou f/1,8 je 1/2,5″ CMOS snímač s rozlíšením 16 Mpx a 8 Mpx. Vďaka tejto kombinácii je možné snímať zábery až so 135° uhlom. Jedna šošovka má totiž 78° uhol záberu, druhá až 135° uhol záberu.

Fotoaparát využíva laserový autofókus. Je rýchly a vcelku presný, no celkové hodnotenie si necháme až po teste.

Ďalšou zaujímavosťou je vyberateľná batéria. Tá ale nie je obyčajná. Presnejšie časť, cez ktorú sa vyberá nie je obyčajná. Odpojením spodnej časti je totiž možné pripojiť iné príslušenstvo.

Ide o špeciálne moduly ako napríklad LG CAM Plus – modul pre pohodlnejšie ovládanie fotoaparátu vďaka gripu a hardvérovým tlačidlám na ovládanie fotoaparátu. V tomto module je navyše 1 200 mAh batéria.

Druhým modulom je Hi-Fi Plus od Bang & Olufsen. V tomto module je 32-bitový Hi-Fi DAC audio prehrávač s možnosťou prehrávania 384 kHz zvuku. Ďalšie moduly by mohli pribudnúť v budúcnosti nielen od LG, ale snáď aj od tretích strán.