Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG G5 - nová vlajková loď s duálnym fotoaparátom

LG G5 - nová vlajková loď s duálnym fotoaparátom
Števo Porubský
LG G5 - nová vlajková loď s duálnym fotoaparátom

LG práve predstavilo svoju novú vlajkovú loď, model LG G5. Ten je samozrejme nástupcom minuloročného modelu LG G4, ktorý na svoju dobu ponúkal bohatú výbavu za vcelku slušnú sumu. Novinka je na tom ešte lepšie čo sa týka výbavy, cenu zatiaľ nevieme.

LG G5 bude menšie! Jeho 5,3″ displej ponúkne rozlíšenie 1 440 x 2 560 px (cca 554 PPI). Je typu IPS a ukrytý je pod ochranným sklom Gorilla Glass 4, ktoré je mierne zahnuté do strán. Displej má však jednu unikátnosť, a to režim Allways-On, ktorý poznáme už z modelu LG V10.

V tomto prípade ale nejde o druhý displej nad hlavným displejom, ale o použitie určitej časti displeja, ktorá bude neustále ukazovať čas a základné notifikácie. Počas režimu Allways-On spotrebuje vraj len 0,8% batérie za hodinu.

Zdroj | LG

To a hodí aj pri novom puzdre LG Quick Cover. Okrem už známeho okienka v hornej časti bude predná časť obalu kompletne prevŕtaná miniatúrnymi dierkami, takže bude možné vidieť a iné časti displeja.

Tak napríklad uvidíte, keď vám bude niekto volať, tlačidlá na prijatie alebo odmietnutie hovoru. Vďaka tenkosti puzdra bude možné hovor prijať alebo odmietnuť bez toho, aby ste puzdro otvárali.

Rozmer novinky pritom veľmi nenarástli. LG G4 mal rozmery 148,9 x 76,1 x 6,3 – 9,8 mm, model G5 má 149,4 x 73,9 x 7,7-8,6 mm. Hmotnosť sa taktiež drží pri zemi – 159 g (LG G4 – 155 g). Zmenil sa však dizajn. Telo je z kovu, len spodná časť je plastová. Zadná časť pritom neobsahuje známe ovládacie tlačidlá pod šošovkou. Tie sa presunuli na bočnú časť.

https://www.youtube.com/watch?v=anyW8UY9ELg

Absolútnou novinkou v mobilnom svete je tzv. Modular Type dizajn. Je to vlastne odnímateľná spodná časť telefónu, vďaka ktorej je možné vybrať spodnú časť a nahradiť ju inou časťou, modulom.

Ide o špeciálne moduly ako napríklad LG CAM Plus – modul pre pohodlnejšie ovládanie fotoaparátu vďaka gripu a hardvérovým tlačidlám na ovládanie fotoaparátu. V tomto module je navyše 1 200 mAh batéria.

Druhým modulom je Hi-Fi Plus od Bang & Olufsen. V tomto module je 32-bitový Hi-Fi DAC audio prehrávač s možnosťou prehrávania 384 kHz zvuku.

Vďaka tomuto riešeniu si budú môcť majitelia LG G5 dokupovať rôzne prídavné moduly pre G5-ku, ktoré vylepšia samotný telefón. Časom možno pribudne napríklad hardvérová QWERTY klávesnica a podobne. Hlavným plusom je možnosť výmeny batérie.

Z iného súdka je hlavný procesor. Ten je od Qualcommu a ide o najnovší 64-bitový Snapdragon 820 s ôsmymi jadrami. Pamäť RAM vyskočila na 4 GB, o grafiku sa stará Adreno 530. Vnútornú 16-64 GB pamäť je možné rozšíriť microSDXC kartou do 512 GB.

Pozrite si

Snapdragon 820 je na svete, ponúkne nové Kryo jadrá a 600 Mbit/s LTE

Zmenou prešiel aj fotoaparát, ktorý bude v novinke hneď dvakrát. Duálny fotoaparát sme tu už videli, a to nie raz, no tento v LG má čosi navyše. Pod oboma stabilizovanými šošovkami so svetelnosťou f/1,8 je 1/2,5″ CMOS snímač s rozlíšením 16 Mpx a 8 Mpx.

Vďaka tejto kombinácii je možné snímať zábery až so 135° uhlom. Jedna šošovka má totiž 78° uhol záberu, druhá až 135° uhol záberu.

Samozrejmosťou je laserový autofókus či duálny LED blesk. Nechýba ani možnosť natáčania Full HD/ Ultra HD videa či časozberných videí. Novinkou je však možnosť preostrovať zábery aj po ich vytvorení.

Vo výbave nechýba ani snímač odtlačkov prstov či plná dátová podpora od Wi-Fu Daul-band, cez Bluetooth 4.1 s aptX HD (24-bit audio), NFC až po LTE Cat12, ktoré dovolí dátové prenosy na úrovni 600/150 Mbit/s.

Operačným systémom je Android 6.0 s nadstavbou LG Optimus UX 5.0. Samozrejmosťou je nový USB-C port na nielen na nabíjanie len 2 800 mAh batérie. Tú bude možné vďaka systému Quick Charge 3.0 nabiť na 80% za 30 minút. Jediné, čo tu chýba je možnosť bezdrôtového nabíjania.

LG G5 bude na trhu dostupné v najbližších mesiacoch v rôznych farbách – striebornej, titánovej, zlatej a ružovej. Cenu výrobca zatiaľ neprezradil. Mimochodom, spolu s LG G5 bola predstavená aj 360° kamera LG 360 CAM, nové VR okuliare LG 360 VR, Rolling Bot či TONE Platinum.

 

Zdroj