Reklama

HTC One A9 - Nie je to len vydarená kópia iPhonu!

Marek Šimunek
84 %
Síce sa ponáša na iPhone, no v prvom rade sa jedná o viac ako vydarený Android smartfón, ktorý vás okrem svojho vynikajúceho spracovania dostane aj niekoľkými drobnosťami.

Výhody

  • kvalitné spracovanie
  • ľahko nahmatateľné tlačidlo zapnutia
  • vynikajúci AMOLED displej

Nevýhody

  • vyššia cena
  • chýbajú stereo reproduktory
  • pomalšie reakcie snímača odtlačkov

Nie je žiadnym tajomstvom, že nové HTC One A9 sa náramne podobá na iPhone 6/6S. Je pritom úplne jedno, ktorý výrobca ako prvý s danými prvkami prišiel skôr. Pravdou ostáva, že toto je skutočne ten najkrajší, a zároveň najvydarenejší klon nového iPhonu, aký sme kedy videli.

Pozrite si

HTC One A9, alebo iPhone s Androidom?

Novému HTC One A9 jednoducho nemožno poprieť skutočne vydarený jednoliaty dizajn. Už na prvý pohľad to je pekný smartfón, čo potvrdzujú aj reakcie ľudí, s ktorými sme sa počas testovanie stretli a nové HTC videli prvýkrát naživo. Unibody konštrukcia sa podpisuje pod veľmi dobrý pocit pri držaní smartfónu, zaoblené hrany naopak pridávajú veľkú istotu úchopu, takže sa nebudete musieť báť, že vám One A9 počas používania vypadne z rúk.

Jeho vzhľad bol jedným z hlavných dôvodov, prečo sme nové HTC One A9 počas testu nepoužívali obal HTC Dot View. Aj keď smartfón ochráni a pridáva aj nejaké tie funkcie navyše, HTC One A9 jednoducho vyzerá lepšie „nahé“. Pochváliť musíme aj ľahko nahmatateľné tlačidlo pre zapnutie s jasnou textúrou.

HTC sa v prípade One A9 rozhodlo umiestniť snímač odtlačkov prstov pod displej. Nejde však o štandardné hardvérové tlačidlo, ale len kapacitnú plochu. Aj napriek tomu supluje tlačidlo Domov, takže jeho stlačením sa dostanete na základnú obrazovku.

Pre odomknutie smartfónu postačí umiestniť prst na plôšku, displej predtým nie je potrebné rozsvietiť. Rýchlosť snímača sa nemôže porovnávať s najlepšími smartfónmi v tejto kategórii, ale jeho presnosť je jeho prednosťou.

Sklamaním a znakom toho, že One A9 nie je vlajkovou loďou, sú chýbajúce stereo reproduktory BoomSound. V A9 sa budete musieť uspokojiť s jedným, nie príliš hlasným reproduktorom. Ak však radi počúvate svoju elektronickú a modernú hudbu pomocou slúchadiel, oceníte pomerne slušné a prebasované slúchadlá, ktoré sa nachádzajú priamo v predajnom balení tejto novinky.

Veľkú pochvalu si určite zaslúži aj 5“ AMOLED displej, ktorý je skutočnou pýchou One A9. Zobrazenie je aj napriek „len“ Full HD rozlíšeniu veľmi jemné a podanie farieb nie je zbytočne presaturované, ako tomu často býva.

Pozrite si

Nové HTC One A9 chce zachrániť značku, má na to?

Aj napriek tomu, že HTC One A9 nie je po hardvérovej stránke najvybavenejším modelom, prekvapia vás jeho rýchle reakcie. Zásluhu na tom má najnovší Android 6.0, na ktorom One A9 beží. HTC sa podarilo veľmi dobre optimalizovať svoju grafickú nadstavbu Sense 7.0, takže sa budúci majitelia môžu tešiť na rýchly smartfón. V AnTuTu dosiahol model One A9 60 560 bodov. Vďaka novému Androidu novinka aj na batérii s kapacitou len 2 150 mAh bez problémov vydrží jeden deň. Ak patríte k menej náročným používateľom, hravo môžete dosiahnuť aj hranicu dvoch dní.

Veľký pokrok vidieť aj v prípade kamery. Môžeme totiž potvrdiť, že One A9 má najlepší fotoaparát spomedzi všetkých posledných modelov HTC. Po pokusoch s duálnymi fotoaparátmi a UltraPixel senzormi tak One A9 konečne ponúka použiteľný snímač. Ten síce nemôže konkurovať aktuálnym top modelom v oblasti mobilnej fotografie, ale fotografie, ktoré produkuje, patria k tomu lepšiemu.

Takto vyzerá fotografia vytvorená cez ochranný obal HTC Dot View. Získate pomocou neho celkom vydarený umelecký efekt.

Veľkým prínosom je aj optická stabilizácia, ktorú oceníte najmä pri natáčaní videa. Výsledné video však nie je tak plynulé, ako napríklad v prípade nového iPhonu 6S Plus. Poteší aj jednoduchá aplikácia na fotografovanie a jej rýchle reakcie. Tiež poteší aj manuálny režim, označovaný ako Pro, v ktorom si môžete jednotlivé parametre nastaviť sami. 

Recenzia HTC One A9 bola uverejnená v časopise TECHBOX 1-2/2016.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.