Reklama

Nové HTC One A9 chce zachrániť značku, má na to?

Zdroj | HTC
Marek Šimunek
Zdroj | HTC
Zdroj | HTC

Spoločnosť HTC iba pred niekoľkými minútami predstavila svoju horúcu novinku, do ktorej vkladá pomerne veľké nádeje. Nie je totiž tajomstvom, že HTC sa veľmi nedarí a tak by mal práve nový model One A9 pomôcť dostať sa na výslnie.

https://youtu.be/JCTkEU67zco

Nie je tajomstvom, že One A9 láka najmä na dizajn, aj keď popravde zadná strana nám nepríde až taká originálna. Musíme však zároveň uznať, že HTC podobné riešenie ako prvá spoločnosť použila ešte pri modeli One M7 už v roku 2013.

Pozrite si

HTC One A9 – Nie je to len vydarená kópia iPhonu!

https://youtu.be/_Aojsa7BBM8

Pozrite si

Máme na test HTC One M9+, pozrite si ho z každej strany

Samotné telo je hliníkové a nechýba na ňom punc luxusu. Prednej strane dominuje 5″ Full HD AMOLED displej (440 PPI), ktorý sa skrýva pod odolným sklom Gorilla Glass 4. Pod displejom sa nachádza hardvérové tlačidlo domov, v ktorom nájdete integrovaný snímač odtlačkov prstov. Ak ste čakali aj USB-C port, budete sklamaní. HTC totiž zvolilo v súčasnosti ešte stále štandardný microUSB konektor.

Bohužiaľ, po hardvérovej stránke sa One A9 so súčasnými vlajkovými loďami rovnať nemôže. Srdcom je osemjadro Snapdragon 617 (4x 1,5 GHz + 4x 1,2 GHz), ktoré má k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Integrovaná pamäť má kapacitu 16 GB a nechýba možnosť jej rozšírenia pomocou microSD kariet. Prekvapením je batéria s pomerne malou kapacitou 2 150 mAh, aspoň podporuje technológiu QuickCharge, takže sa na použiteľnú kapacitu nabije pomerne rýchlo.

Zdroj | HTC

Čím by však okrem vzhľadu chcelo nové HTC One A9 zaujať je fotoaparát. Ten ponúkne rozlíšenie 13 Mpx, BSI snímač, clonu f/2,0, optickú stabilizáciu, nahrávanie Full HD videa a Dual LED blesk. A9 zvládne fotografovanie do formátu RAW, ale aj časozberné videá s 12-násobným zrýchlením.

Pozrite si

HTC One M9+ Supreme Camera má nové oko

Zdroj | HTC

Samozrejme, to by nebolo HTC, keby sa nemohlo pochváliť slušným audiom. Inak tomu nebude ani v prípade HTC One A9. Novinka sa totiž pýši technológiou Dolby Audio a Hi-Res Audio. One A9 sa do predaja dostane s novým Androidom 6.0 a HTC sa zaviazalo, že pre nový smartfón uvedie aktualizáciu vždy najneskôr 15 dní potom, čo ju dostanú telefóny Nexus. Okrem toho majitelia A9 dostanú na pol roka zadarmo Google Music.

Zdroj | HTC

Nové HTC One A9 sa do predaja dostane v štyroch farebných verziách, Carbon Gray, Opal Silver, Topaz Gold a Deep Garnet, pričom jeho cena na našom trhu by sa mala pohybovať na úrovni 549 €.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.