Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HTC One M9+ - takto mala vyzerať vlajková loď aj pre Európu

HTC One M9+ - takto mala vyzerať vlajková loď aj pre Európu
Marek Šimunek
HTC One M9+ - takto mala vyzerať vlajková loď aj pre Európu

Spoločnosť HTC iba nedávno predstavila novú vlajkovú loď, ktorou sa stal smartfón HTC One M9. Na ten sme vám ako prví priniesli videorecenziu. Škoda, že najhorúcejšiu novinku výrobcu si tak skoro nebudeme môcť vyskúšať. HTC totiž pre čínsky trh predstavilo model One M9+ a ten je hneď v niekoľkých vlastnostiach lepší, ako európska verzia.

HTC One M9+

POZRITE SI: Prvú videorecenziu HTC One M9 na Slovensku vám prinášame my

One M9+ totiž ponúkne 5,2“ displej, na ktorom sa udomácnilo QHD rozlíšenie. Okrem toho si však pod displejom môžete všimnúť tlačidlo, podobné tomu na nových smartfónoch Samsung Galaxy S6 a S6 edge. HTC do neho zakomponovalo snímač odtlačkov prstov. Prst k nemu stačí iba priložiť, takže odomykanie zariadenia bude rýchlejšie a pohodlnejšie.

HTC One M9+

HTC One M9+

O pohon operačného systému Android 5.0 Lollipop s grafickou nadstavbou HTC Sense 7 sa bude starať nová generácia procesorov MediaTek, ktorú už poznáme pod označením Helio X10. Osemjadrový procesor tak ponúkne takt 2,2 GHz a operačná pamäť bude mať kapacitu 3 GB. Integrovaná pamäť ponúkne 32 GB priestoru pre vaše dáta.

POZRITE SI: Nové HTC One M8s vyzerá rovnako, ale má lepšie srdce a oči

Prekvapením je, že v prípade HTC One M9+ zažíva svoj návrat duálny fotoaparát. Na zadnej strane totiž nájdete kombináciu 20 Mpx snímača a snímača, ktorý má za úlohu snímanie hĺbky scény. Rovnako na tomto smartfóne nájdete aj UltraPixel snímač, ktorý dostal miesto ako webkamera.

HTC samozrejme ani v tomto prípade nezabudlo na reproduktory BoomSound s technológiou Dolby Audio. Integrovaná batéria ponúkne kapacitu 2 840 mAh.

HTC One M9+

HTC One M9+

POZRITE SI: HTC One E9+ je phablet s QHD displejom a kovovým telom

Nové HTC One M9+ sa bohužiaľ bude predávať iba na čínskom trhu v troch farebných verziách, pričom nie je známa ani jeho predajná cena a ani to, či sa ho niekedy dočkáme aj v Európe.

HTC One M9+

HTC One M9+

Foto: HTC