Reklama

Na funkciu Circle to Search z Galaxy S24 si na iných smartfónoch ešte počkáme

Michal Sobek

Spoločnosť Samsung minulý mesiac predstavila svoju novú sériu Galaxy S24. Hlavnou vychytávkou týchto smartfónov bola integrácia Galaxy AI. Exkluzivita funkcií ešte nejaký čas potrvá.

Samsung síce prezentoval umelú inteligenciu Galaxy AI ako niečo vlastné a jedinečné, ale dnes už vieme, že išlo iba o exkluzívnu a dobre načasovanú spoluprácu s Googlom. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa AI funkcie dostanú časom aj do iných zariadení.

Obsah pokračuje pod reklamou

Funkcia Circle to Search, ktorá po zakrúžkovaní objektu na obrazovke presne povie, o čo ide, už je aktuálne dostupná aj na dvojicu smartfónov od Google, konkrétne na Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Aj my sme si ju pri testovaní modelu Ultra obľúbili.

Ďalšie smartfóny si na ňu ešte zrejme počkajú. Práve toto odhalenie pochádza od holandského Samsungu, ktorý to zrejme omylom podal vo svojej tlačovej správe, ktorá sa venovala tomu, že predaje série Galaxy S24 prekonali rekordy. Tam sa píše, že iné značky smartfónov môžu túto funkciu získať až od 5. októbra 2024.

Recenzia Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra nie je pre každého, no lepší Android aktuálne nie je!

To znamená, že majitelia smartfónov od iných značiek ako Samsung a Google si na funkciu Circle to Search počkajú minimálne ešte dobrých osem mesiacoch. Zrejme s tým dočinenia má aj exkluzívna spolupráca medzi týmito dvomi technologickými spoločnosťami.

Zaujímavým faktom tiež je, že práve prvý októbrový týždeň sa očakáva predstavenie nových vlajkových lodí od Google, teda série Pixel 9. Funkcia Circle to Search zrejme bude dostupná aj na nich, pričom Google sa jej môže na konferencii na pár minút aj povenovať.

Uvidíme, ako bude Google k tejto funkcii pristupovať, či ju bude licencovať za poplatok iným značkám, ako to robí aj pri samotnom operačnom systéme Android, alebo si nájde inú cestu.

Pozrite si

Za služby na Samsungoch budeme cvakať

Dokonca sme sa nedávno dozvedeli aj to, že inteligentné funkcie Galaxy AI majú aj majitelia najnovších smartfónov od Samsungu zadarmo len na určité obdobie. Množstvo AI funkcií by malo byť od roku 2026 spoplatnených.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.