Reklama

Známy dizajn, vysoký výkon a plná integrácia AI! To je Samsung Galaxy S24

Michal Sobek, Roman Calík

Spoločnosť Samsung dnes večer na akcii Unpacked predstavila novú sériu Galaxy S24. Noviniek je viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať, hlavne čo sa týka integrácie umelej inteligencie. Smartfóny sme videli aj naživo.

V tomto článku si bližšie predstavíme modely Galaxy S24 a Galaxy S24+. Smartfónu Galaxy S24 Ultra sme sa venovali v samostatnom článku. Čo ponúkajú tieto zariadenia a v čom je ich výhoda oproti priamej konkurencii?

Obsah pokračuje pod reklamou

Na prvý pohľad nenastali takmer žiadne vizuálne zmeny. Opäť tu máme sympaticky vyzerajúce zariadenia s naozaj tenkými rámčekmi okolo displeja. Nechýba zosilnená zliatina hliníka, odolné sklo Corning Gorilla Glass Victus 2 z oboch strán a certifikácia IP68 proti vode a prachu.

Ďalšou skvelou vecou je, že aj hmotnosť sa podarilo udržať pod hranicou 200 gramov. Model Galaxy S24+ má hmotnosť 196 gramov, základný model má len 167 gramov, čo sa dnes u smartfónov rozhodne často nevidí.

V prípade displejov sa ich veľkosti nezmenili, teda základný Galaxy S24 má 6,2-palcový Dynamic AMOLED 2X displej s Full HD+ rozlíšením, pričom väčšia verzia má k dispozícii 6,7-palcový AMOLED displej s QHD rozlíšením.

Výhoda oboch panelov spočíva v tom, že sú typu LTPO, teda obnovovacia frekvencia sa môže dynamicky meniť od 1 Hz až po 120 Hz. Ďalším skvelým údajom je maximálny jas, ktorý sa zastavil až na hranici 2 600 nitov, takže používanie v lete na priamom slnku bude viac ako komfortné. V displeji je samozrejme integrovaná aj ultrazvuková čítačka odtlačkov prstov.

Prechádzame plynulo k výkonu. Na európsky trh a po ročnej odmlke sa znova dostávajú do týchto modelov Exynosy, konkrétne ide o typ 2400. Veríme, že Samsung doladil všetky ich nedostatky a že dostaneme aspoň porovnateľný výkon so Snapdragonom 8 Gen 3, ktorým disponuje model Ultra.

Všetky modely série Galaxy S24 disponujú optimalizovaným systémom pasívneho chladenia s až 1,9-násobne väčšou odparovacou komorou. Vďaka technológii ray tracing je obraz skutočne realistický, čo ocenia najmä mobilní hráči.

Poďme ale na fotoaparáty. Tie sú v oboch prípadoch zhodné. Hlavný snímač má rozlíšenie 50 Mpx a pridáva sa k nemu 12-megapixelový ultraširokouhlý fotoaparát a 10-megapixelový teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením. Selfie kamera nesie rozlíšenie 12 Mpx. Samsung sa povenoval aj funkcii Nightography, teda foteniu v horších svetelných podmienkach.

Najväčšou parádou je ale niečo, čo Samsung nazýva Era of AI. Tak napríklad vo fotoaparáte dokáže smartfón zaregistrovať váš odraz v skle a inteligentne ho z fotografie vymazať. Celkovo bude AI nápomocná pri tom, aby vaše fotografie vyzerali čo najlepšie. Ale rozhodne to nie je len o fotoaparáte.

Viac o integrácii umelej inteligencie Galaxy AI popísal kolega Richard v článku o modeli Samsung Galaxy S24 Ultra. V skratke, séria Galaxy S24 mení spôsob, akým vnímame naše smartfóny a mení ich na našich inteligentných asistentov, ktorých máme vždy po vrecku.

Čo sa týka veľkosti batérií, model Galaxy S24 má 4 000 mAh a väčší súrodenec 4 900 mAh. Maximálny výkon nabíjania je 25 W alebo 45 W, bezdrôtové nabíjanie dosahuje výkon 15 W a reverzné 4,5 W.

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Samsung Galaxy S24 Ultra – prvý smartfón svojho druhu na svete

Ak sa pozrieme na ceny noviniek, tak základný model Samsung Galaxy S24 bude dostupný v dvoch pamäťových variantoch, a to 128 GB a 256 GB. Cena je tak 899, resp. 959 eur. V prípade modelu Galaxy S24+ je situácia trochu odlišná, základný variant má 256 GB a bude stáť 1 149 eur, ale priplatiť si môžete aj za 512 GB za cenu 1 269 eur.

Na výber bude z čiernej, šedej, fialovej a žltej farby. Na webovej stránke Samsungu budú k dispozícii aj exkluzívne farby, a to zelená, oranžová a modrá.

Preobjednávky sú spustené už dnes a budú trvať do 30. januára, pričom štart predaja je naplánovaný na 31. januára 2024. Samsung ale nezostal nič dlžný svojej povesti a pri predobjednávkach si pripravil opäť zaujímavú akciu na podporu predaja.

Konkrétne vyššiu pamäťovú verziu si budeme môcť kúpiť za cenu tej nižšej, čo sa v dnešnej dobe multimédií rozhodne hodí. K dispozícii je aj výkupný bonus vo výške 100 eur v prípade modelu Samsung Galaxy S23+ a 60 eur v prípade základného Galaxy S23.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.