Reklama

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 ide svojou víťaznou cestou

Zdroj | Lenovo
TECHBOX
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Notebooky ThinkPad patria medzi legendu, ktorá sa na rozdiel od mnohých iných doteraz stále predáva. Mimochodom, je tomu už 30 rokov. Aktuálne najnovším modelom je Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10.

10. generácia prémiových notebookov ThinkPad X1 Carbon je postavená na platforme Intel Evo poháňaná 12. generáciou procesorov Intel Core vPro. Predstavuje moderný a dizajnovo vydarený notebook v prekvapujúco tenkom a ľahkom šasi. Aké vychytávky má, si môžete vypočuť v našom podcaste TESTBOX.

Nový TESTBOX podcast nájdete na Apple Podcastoch a Spotify. Nechýba Google Podcasts, no ani ďalšie platformy ako Pocket Casts, RadioPublic, Breake, či Anchor.

Obsah pokračuje pod reklamou

Procesory majú 14 jadier a dokážu inteligentne rozdeľovať záťaž tak, aby sa zabezpečil ideálny výkon a nízka spotreba. Načo však mať k dispozícii pekelný výkon, keď ho pre zlé chladenie nevyužijete? Lenovo sa pohralo s prívodom vzduchu, spodná strana kláves na ThinkPad klávesnici bola prepracovaná tak, aby sa zaistilo adekvátne chladenie. V kombinácii s dvojitým ventilátorom a zadným výduchom máte v najnovšom ThinkPade vylepšenú tepelnú izoláciu.

Zdroj | Lenovo

Notebook môžete mať vybavený jedným zo šiestich displejov. Od WQUXGA (3 840 x 2 400 px, 500 nitov) displeja s dotykovou obrazovkou, cez 2,8K (2 880 x 1 800 px, 400 nitov) OLED displej, alebo WUXGA (1 920 x 1 200 px, 400 nitov) displej antireflexnou úpravou s rozlíšením. Všetky majú 14″ a pomer strán 16:10.

Veľkou vecou je komunikačná lišta. Má nová dizajn s integrovanou Full HD a infračervenou kamerou a technológiou Computer Vision slúžiacou na detekciu prítomnosti. Súčasťou komunikačnej lišty sú štyri 360° mikrofóny s integrovaným potláčaním hluku s podporou umelej inteligencie.

Pozrite si

Vyhrajte limitovanú edíciu špičkového notebooku ThinkPad X1 Carbon Gen 10!

Zvuk zabezpečujú štyri reproduktory s podporou Dolby Atmos. Mimochodom, na také malé a tenké zariadenie je zvuk prekvapujúco kvalitný. Určite si, podobne ako mi v redakcii, rýchlo zvyknete na Dolby Voice. Je to technológia prinášajúca riešenie pre profesionálne konferencie. Nová lišta vyzerá naozaj dobre, no čo je hlavné – ponúka jednoduchú, kvalitnú a bezproblémovú komunikáciu vrátane dnes už nevyhnutných konferencií a videohovorov.

Napriek tomu, aký je ThinkPad kompaktný, nebudete musieť vláčiť so sebou rozbočovač. Na ľavom boku nájdete dva Thunderbolt 4 porty, USBA-A a HDMI 2.0b port. Na druhej strane sa nachádza kombinovaný 3,5 mm Jack pre slúchadlá a mikrofón, USB-A 3.1 a slot na zámok Kensington. Bezdrôtovú konektivitu zabezpečuje Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, NFC a voliteľne aj 5G.

Zdroj | Lenovo

Šikovnou vychytávkou je integrácia známej technológie Tile. V spolupráci so smartónom dokáže nájsť váš ThinkPad X1 Carbon. Perfektné, ak ho niekde zapatrošíte, na nezaplatenie, ako vám ho niekto ukradne. Všetko funguje na výbornú a, na rozdiel od konkurencie, aj vtedy, ak je notebook vypnutý.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10 disponuje vylepšenou technológiou zabezpečenia ThinkShield. Biometria poskytuje ďalšiu vrstvu ochrany s čítačkou odtlačku prsta. Je integrovaná na tlačidle ON/OFF, takže keď spustíte systém, prihlásite sa okamžite.

Pozrite si

ThinkPad oslavuje 30 rokov. Poznáte jeho prvenstvá a legendárne modely?

Obsah pokračuje pod reklamou

Šikovná je i detekcia prítomnosti používateľa. Automaticky uzamkne notebook ak sa vzdialite. V kombinácii s infračervenou kamerou umožňuje prihlásenie bez dotyku aj z režimu spánku. Ak potrebujete naozaj záruku, že vaše informácie nikto neuvidí, vyberte si displej s PrivacyGuard.

ThinkPad spĺňa vojenské štandardy MIL-STD 810H amerického ministerstva obrany. Ide o súbor 12-tich armádnych noriem, kde sa vykonáva viac než 200 drsných testov kvality. 

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 10 pokračuje v ceste, ktorou sa tieto skvelé, výkonne a profesionálmi obľúbené notebooky vybrali. Notebook môže byť vybavený až 32 GB LPDDR5  5 200 MHz RAM-kou a až 2 TB PCIe SSD Gen 4 pamäťou. Batéria má 57 Wh, podporuje 65 W rýchle nabíjanie Rapid Charge. Operačným systémom môže byť Windows (11, 11 Pro), alebo Linux (Ubuntu, Fedora).

Notebooky série ThinkPad patria medzi legendárne zariadenia. Vedeli ste však, že existuje aj 30-th Edition? Limitovaná edícia je vyrobená v počte 5 000 kusov, pre Slovenský trh je určených 7 kusov, no ani jeden nie je pre predaj. Dobrou správou ale je, že jednu limitku môžete vyhrať v našej súťaži na TECHBOX.sk.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.