Jediná zmysluplná inovácia od Apple za tento rok – MagSafe?

ZDROJ | Apple

Keď Apple predvčerom predstavil nové iPhony 12, nešetril samochválou. Show skončila a človek sa zamyslel nad tým, čo nové modely prinášajú, zrejme zostal v pomykove. Dá sa takto označiť nový dizajn, ktorý poznáme ešte z čias iPhone 4? Je novinkou iná farba, či nebodaj absencia nabíjačky a slúchadiel?

Ak nerátame 5 nm čispet A14 a podporu 5G sietí, celkom smelo môžeme považovať za jednu z hlavných inovácií príchod MagSafe. Aj tu však ide o reinkarnovanú technológiu, ktorú už kedysi Apple používal v MacBookoch. Tam ju v roku 2016 zrušil, teraz oprášil označenie a implementoval do iPhonov. Nemusíme dodávať, že si rozumie len s najnovšou sériou iPhonov 12.

Pozrite siČo všetko môžete urobiť na 10-ročnom MacBooku Air?

MagSafe 2020

MagSafe sa dnes zameriava viac na pohodlie používateľa, ako na bezpečnosť zariadenia (MacBooky sa pri zakopnutí o kábel ľahko odpojili a nespadli tak na zem). Vďaka novej technológií sa iPhony dokážu konečne nabíjať s príkonom „až“ 15 W, čo je dvojnásobne rýchlejšie, ako to bolo možné doteraz so štandardom Qi.

Magnetická nabíjačka má kruhový tvar, mierne sa podobá na nabíjací puk pre Apple Watch. Zaujímavé je, že nabíjačka obsahuje vlastný kompas magnetometra, ten umožňuje pripojenému iPhonu získať presné pozičné údaje.

Pozrite siiPhone 12 – prvý smartfón od Apple s podporou 5G

ZDROJ | Apple

Najzaujímavejšie však je, že Apple nepredstavil len samotnú nabíjačku. V ponuke má aj rôzne puzdra na iPhony, ktoré sú kompatibilné s MagSafe, kúpiť si môžete dokonca aj koženú peňaženku.

Priehľadný obal s podporou MagSafe.ZDROJ | Apple

K dispozícii je aj dvojitá nabíjačka pre iPhone a Apple Watch, MagSafe Duo Charger. Predávať sa začne do konca tohto roku, cena zatiaľ zverejnená nebola.

Magnetická nabíjačka pre Apple Watch a iPhone série 12.ZDROJ | Apple

MagSafe bude Apple predávať za 39,99 $, silikónové puzdro vyjde 49 $, peňaženka 59 $. Už teraz je jasné, že si tento fantastický nápad si veľmi radi „požičajú“ aj ďalší výrobcovia smartfónov a príslušenstva.

ZDROJ | Apple

Čo poviete na MagSafe vy? Uvažujete nad kúpou tohto zaujímavého gadgetu? Ceny doplnkov našťastie nie sú premrštene vysoké.

ZdrojApple

Komentáre k článku