Reklama

iPhone 12 - prvý smartfón od Apple s podporou 5G

Zdroj | Apple
Michal Spiegel
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple napriek koronakríze predstavila lineup nových smartfónov a to hneď štyroch. iPhone 12 ponúka 5G podporu a tiež rýchly A14 procesor.

https://www.youtube.com/watch?v=65JrtwtTOdc

Hlavnou novinkou smartfónu je procesor A14 Bionic a tiež podpora pre rozširujúce sa 5G internetové pripojenie, ktoré zabezpečí rýchlosť prehliadania, sťahovania a nahrávania. Zatiaľ bola oznámená podpora pre americkú sieť Verizon.

Procesor A14 Bionic ponúkne perfektný výkon pre online hry a tiež pre videá vo vysokom rozlíšení.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Apple iPhone 12 Pro a Pro Max – väčšie obrazovky, 5G a tentokrát aj LiDAR

Apple sa vracia k pôvodnému hranatému dizajnu, ktorý si pamätáme z iPhonu 4 a ktorý patril medzi najvydarenejšie dizajny iPhonov. Novinka je o 11 % tenšia, 15 % menšia a 16 % ľahšia než predchodca.

iPhone 12 disponuje duálnym fotoaparátom, ktorý ponúka dva 12 Mpx snímače – jeden ultra-širokouhlý a jeden wide snímač. Oba snímače ponúkajú clonu f/1.7. Nebude chýbať nočný režim. Novinkou je natáčanie nočných time-lapse videí, ktoré budú vyzerať ešte lepšie.

O obrazovú stránku sa postará SuperRetina XDR displej. Nechýba podpora pre HDR a Dolby Vision.

Zdroj | Apple

iPhone 12 ponúka funkciu MagSafe, ktorá sa postará o lepšie bezdrôtové nabíjanie a tiež ponúkne zabudovaný NFC senzor. Ide o magnetický čip ukrytý v zadnej časti smartfónu, ktorý viete využiť na pripojenie rôzneho príslušenstva pomocou magnetu ako napríklad púzdra na karty či nové druhy bezdrôtových nabíjačiek.

Zdroj | Apple

Zaujímavosťou je aj technológia Ceramic Shield, ktorá slúži na ochranu iPhonu pred pádmi. Na rozdiel od bežného Corning Gorilla Glass, Ceramic Shield má zabezpečiť, že novinka bude až 4-krát odolnejšia než predchádzajúce modely.

Pozrite si

Apple iPhone 12 mini hlási príchod. Dokáže konkurovať väčším modelom?

Zdroj | Apple

Kvôli cieľom znížiť uhlíkovú stopu, balenia s iPhonom 12 budú menšie, aby sa na jeden náklad zmestilo viac krabičiek. Tým pádom už nenájdeme v balení slúchadlá ani AC nabíjačku do elektriny. Bude tu však nabíjací kábel s Lightning to USB-C redukciou.

Zdroj | Apple

Pokiaľ vás iPhone 12 zaujal, predávať sa bude v piatich farbených spracovaniach – čierna, biela, červená, bledo-zelená a modrá. Cena je 799 dolárov, takže sa dá očakávať, že totožná cena bude aj v eurách. Začiatok predaja je 23. október 2020. V USA sa dá predobjednať už teraz.

Zdroj | Apple
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.