Reklama

iRobot Roomba s9+ a Braava jet m6 budú už aj na Slovensku

Števo Porubský

Americký výrobca iRobot cez svoje zastúpenie na Slovensku už zajtra uvedie do predaja svoje dve tohtoročné novinky – robotický vysávač Roomba s9+ a mopovač Braava jet m6. Obe novinky vedia spolu (v podstate) komunikovať a nie je potrebný takmer žiadny zásah používateľa. Lacné to nebude.

Pozrite si

iRobot Roomba s9+ – nová séria, nový tvar, nové funkcie, nová cena

Pozrite si

iRobot Braava jet m6 je o dva kroky vpred, cena je však extrémna

O oboch novinách sme vás pritom informovali už pri ich svetovej premiére (Roomba s9+, Braava jet m6). Dnes sme mali možnosť novinky vidieť naživo, dozvedeli sme sa aj ceny a dostupnosť. Oba modely budú v predaji už od zajtra, 27. júna. Roomba s9+, ako top-end medzi robotickými vysávačmi výrobcu bude stáť 1 499 €, robotický mopovač Braava jet m6 bude stáť 599 €.

„V roku 2018 iRobot priniesol robot s pamäťou a automatické vyprázdňovanie zásobníka pre robotické vysávače Roomba a zaviedol úroveň automatizácie bezobslužného čistenia, ktorá predtým v domácich robotoch nebola nikdy použitá,“ povedal Colin Angle, predseda a CEO iRobot. „S uvedením Roomba s9+ a Braava jet m6 iRobot dosiahol ďalší míľnik automatizácie v domácich robotoch. Zákazníci nielenže môžu zabudnúť na vysávanie na celé týždne, ale ich robotický vysávač a mop teraz môžu pracovať spoločne – automaticky vysávať a následne  mopovať – bez akéhokoľvek zásahu používateľa.“

Veľkou novinkou novej Roomby je nielen tvar, ale aj väčšie kefy, väčšia zberná nádoba a vyšší výkon vysávania. Ten má byť 4-násobný oproti Roombe i7, resp. Roombe 980. Jednoznačným plusom novinky je automatické vyprázdňovanie zbernej nádoby do dockovacej stanice Clean Base, ktorej je sáčok na nečistoty.

Späť sa vrátil aj režim Carpet Boost, v novinke označovaný ako Power Boost. V prípade, že sa Roomba s9+ ocitne na koberci, dočasne zvýši výkon dvojnásobne. Roomba s9+ je rovnako ako ostatné vyššie modely iRobot schopná komunikovať aj cez Amazon Alexa alebo Google Assistant.

Pozrite si

iRobot Roomba s9+ – prekvapenie roka? Roomba už nie je okrúhla!

iRobot Braava jet m6 je podstatne väčší, ako jeho predchodcovia. To nie je na škodu, naopak. Plusom je hlavne automatizácia. Nie je potrebné robota nastavovať, nalievať a vylievať vodu. Stačí raz za čas skontrolvoať v akom stave je voda vo vnútri a ako sú na tom handry (podložky) v spodnej časti.

Pritom je možné kupovať jednorazové, alebo látkové, ktoré ej možné i prať. Braava jet m6 vie stierať podlahu nasucho, teda zbierať iba prach, alebo ju aj umývať, kedy si na podlahu strieka buď vodu, alebo vodu s čistiacim prostriedkom. Nevýhodou budú určite vysoké ceny náhradných handier a čistiaceho prípravku.

 

Upratovacie duo za tisíce

iRobot Roomba s9+ a Braava jet m6 dokážu vytvoriť aj upratovacie duo. Vďaka technológii Imprint Link je možné cez mobilnú appku nastaviť, aby Roomba najskôr povysávala konkrétne izby a Braava ich po dokončení utrie alebo zmopuje. S technológiou Imprint Link vie komunikovať aj Roomba i7/i7+ z minulého roka, takže ak máte tento model, stačí vám už len mopovač Braava jet m6.

Za nové duo Braava jet m6 a Roomba s9+ zaplatíte ale pomerne vysokú sumu – 2 098 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.