Mopovač iRobot Braava jet m6 má konečne dobíjaciu stanicu

ZDROJ | iRobot

Americký iRobot nedávno nepredstavil len nový robotický vysávač, ale aj nový robotický mop. Ten je konečne aj automatický, pretože o minulé generácie sa bolo treba starať. Novinka Braava jet m6 má vlastnú dobíjaciu stanicu a je opäť o čosi múdrejší.

recenziaiRobot Braava jet m6 je o dva kroky vpred, cena je však extrémna

Dizajnom novinka pripomína staršiu generáciu mopovača Braava, no zároveň má podobné prvky, ako robotický vysávač Roomba s9. Prečo je ale mopovač opäť biely a nie čierny ako Roomba je záhadou. Lebo kuchyňa? Tá býva biela? Ktovie.

ZDROJ | iRobot

Každopádne na hornej strane je opäť kruh s logom iRobot a trojica ovládacích tlačidiel. Po novom je tu ale aj kamera pre lepšiu orientáciu. Na tú využíva rovnakú technológiu iAdapt 3.0 s vSLAM ako robotický vysávač.

Pozrite siiRobot Roomba s9+ – prekvapenie roka? Roomba už nie je okrúhla!

Aj vďaka Imprint Smart Mapping dokáže mapovať povrch a vy si môžete vytvárať miestnosti. Ak máte navyše aj robotický vysávač, nie je potrebné robiť miestnosti opätovne, ale cez appku využijete tie existujúce.

ZDROJ | iRobot

Navyše roboty sú dostatočne múdre na to, aby si nezavadzali. Takže ak máte upratovací cyklus na konkrétnu miestnosť, Roomba ju najskôr povysáva a následne Braava poumýva.

Dobíjacia stanica poslúži aj počas čistenia podláh na prípadné dobitie sa. Koľko vydrží Braava jet m6 na jedno nabitie nie je známe.

ZDROJ | iRobot

Nová Braava má Wi-Fi modul pre komunikáciu cez appku. Cez tú sa aj nastavuje na pravidelné upratovanie, no dokáže upratovať aj na mieste pomocou jedného z horných tlačidiel. Rovnako sa vie dostať aj do nabíjacej stanice či poupratovať všetky podlahy.

ZDROJ | iRobot

Aj nová Braava sa orientuje podľa nasadenej handričky, tzv. Padu. Podľa toho, akú mu nasadíte, taký mopovací cyklus zvolí.

ZDROJ | iRobot

Nová Braava jet m6 bude na trhu od leta s cenou 499,99 dolárov (bez dane). Kedy a za akú cenu bude u nás nie je zatiaľ známe.

ZDROJ | iRobot

ZdrojiRobot

Komentáre k článku