Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

iRobot Roomba s9+ - prekvapenie roka? Roomba už nie je okrúhla!

iRobot Roomba s9+ - prekvapenie roka? Roomba už nie je okrúhla!
Zdroj | iRobot
Števo Porubský
iRobot Roomba s9+ - prekvapenie roka? Roomba už nie je okrúhla!
Zdroj | iRobot
Zdroj | iRobot

Americký výrobca iRobot, ktorý už roky dominuje aj slovenskému trhu robotických vysávačov, nečakane predstavil úplnú novinku. Teda dve, ale druhej, robotickému mopu Bravaa jet m6 sa povenujeme inokedy. Tou hlavnejšou novinkou je určite nový robotický vysávač Roomba s9+, ktorý má nielen nový dizajn.

Pozrite si

iRobot Roomba s9+ – nová séria, nový tvar, nové funkcie, nová cena

Zdroj | iRobot

Nový robotický vysávač iRobot Roomba s9+ prináša prekvapujúco nielen nové názvoslovie – z iX (vyrobená iba i7+ a i7) sa mení na sX, ale aj dizajn. Ten je už na prvý pohľad luxusný a elegantný. Zároveň je to ale prvý Roomba vysávač, ktorý nemá kruhový pôdorys! Roomba s9+ je prvý, ktorý má skosenú prednú hranu. Prečo? Aby lepšie dosiahol a povysával v rohoch. Len tak zrazu, doteraz vraj perfektne vysávali aj kruhové vysávače Roomba i v rohoch. Nie len v megasúboji sme ale zistili, že to nie je celkom pravda.

Zdroj | iRobot

Roomba s9+ inak využíva technológie, ako predchodcovia. Má kamerku a množstvo snímačov po tele. Zmeny sú vo vnútri. Sací výkon má byť až 4x vyšší, ako v prípade Roomby i7, teda i Roomby 980. Vďaka tomu pozbiera z podlahy a hlavne kobercov viac neporiadku. Nová Roomba má konečne späť aj systém Power Boost, ktorý na kobercoch zvýši výkon pre ich lepšie vysávanie. A vraj to netreba (v prípade minuloročnej Roomby i7).

Pozrite si

iRobot Roomba i7+ – ešte múdrejší a netreba ho ani vysýpať!

Systém kief v spodnej časti ostal rovnaký, posunuli sa však výrazne k prednej časti (predtým viac v strede). Systém výrobca nazval PerfectEdge Technology. Práve kvôli lepšiemu vysávaniu rohov.

Zdroj | iRobot

Zároveň sa zmenila aj bočná kefka, po novom sa nazýva Corner Brush. Tá už nemá iba tri, ale 5 štetín. V spodnej časti je tiež otvor dobre známy z modelu Roomba i7, resp. i7+ na automatické vyprázdňovanie zbernej nádobky. Tá už nie je v zadnej časti, ale v hornej. Na manuálne vysypanie sa vyberá celá medená kruhová časť. Nádoba má byť taktiež umývateľná.

Keďže má ale novinka dodatok +, ide o systém s automatickým vyprázdňovaním. V predaji bude ale určite aj model bez „pluska” na konci. Ten bude identický, len v drahšom balení nebude vyprázdňovací systém.

Zdroj | iRobot

Novinkou je systém filtrácie, ktorý má zabezpečiť 99% filtráciu všetkých peľov a alergénov z vysávania. iRobot ale nešpecifikuje o aký filter sa jedná. Výrobca zatiaľ nešpecifikuje ani výdrž batérie na jedno nabitie. Logicky, počas vysávania sa vie ísť nová Roomba dobiť, ale viac info zatiaľ nevieme.

Zdroj | iRobot

Aj vám tu ale niečo chýba? Áno, rúčka na prenášanie. Novú Roombu si zjavne máte kúpiť na každé poschodie domácnosti. Tlačidlá na základné ovládanie – Home, Clean a Spot ostali zachované, okrem hlavného tlačidla sú dotykové. Aj novú Roombu viete ovládať cez mobilnú appku od iRobot. V nej vďaka novému mopovaču pribudne aj tlačidlo pre smart mopovanie.

Zdroj | iRobot

Samozrejmosťou je vSLAM navigovanie (pomocou kamerky), ale aj mapovanie priestoru technológiou Imprint a učenie sa ho povysávať čo najdôkladnejšie v čo najkratšom čase. Zároveň vďaka mapovaniu viete Roombe určiť, kedy má vysávať ktorú miestnosť. Samozrejme, aj cez hlasové ovládanie vďaka podpore Amazon Alexa a Google Assistant. Aj na to slúži Wi-Fi modul vo vnútri.

Ale aby sme neopomenuli nový mopovač Bravaa jet m6, je nutné povedať, že tieto dve novinky pracujú v tandeme. Najskôr Roomba s9+ povysáva podlahu a potom ju nová Bravaa umyje. Za tento tandem ale v domovskej krajine zaplatíte 1 800 dolárov, aj to bez tamojších daní. U nás to bude obdobná suma, ale v eurách.

Zdroj | iRobot

Roomba s9+ bude stáť na domácom trhu 1 299 USD, Roomba s9 by vás vyšla na 999 USD a mopovač Bravaa jet m6 na 499 USD. Všetky ceny sú bez daní, keďže v každom štáte USA sú rozdielne. Kedy dorazí na náš trh zatiaľ nie je známe, snáď to ale bude ešte tento rok.

Zdroj | iRobot
Zdroj