Intel to Apple stále nevie odpustiť, v nových reklamách si z neho robí srandu

ZDROJ | Intel

Donedávna sme zažívali „útoky“ na Apple hlavne zo strany Microsoftu, ktorý vyvíja operačný systém Windows, príp. od iných výrobcov, hlavne smartfónov. Po tom čo Apple oznámil, že aj vo svojich počítačoch bude využívať vlastné ARM procesory, Intelu v momente padli nie len akcie, ale aj odbyt pre jeho procesory. A to Intel Applu nevie akosi odpustiť. A čerešnička na torte?

Pamätáte si na tieto reklamy od Apple, v ktorých si herec Justin Long v roli Macu robil srandu z Windowsu a Microsoftu? Séria reklám sa nazývala Get a Mac a trvala tri roky.

To je práve tá čerešnička. Herec Justin Long dostal dobre zaplatené a namiesto Macu (hoci nikdy nebol tvárou Apple, len hral v jeho mnohých reklamách) teraz propaguje opačnú stranu, počítače s Intelom a teda i Windowsom. Musíme uznať, že niektoré sa Intelu podarili, iné sú silené a len aby boli.

Intel sa jednoducho nevie zmieriť s tým, že Apple zrušil časť spolupráce, čo ale pre Intel znamená zníženie ziskov o milióny. Predsa len, Apple svoje nové ARM procesory osadil do svojich najpredávanejších počítačov – MacBook Air, MacBook Pro 13 a Mac Mini.

Pozrite siČip Apple M1 valcuje Intel. Zatiaľ len podľa benchmarkov

Komentáre k článku