Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HBO Max budúci rok poriadne zavarí Netflixu, ale i Amazonu, Apple a Disney

HBO Max budúci rok poriadne zavarí Netflixu, ale i Amazonu, Apple a Disney
Zdroj | WarnerMedia
Števo Porubský
HBO Max budúci rok poriadne zavarí Netflixu, ale i Amazonu, Apple a Disney
Zdroj | WarnerMedia
Zdroj | WarnerMedia

WarnerMedia, kedysi Time Warner, budúci rok uvedie na trh úplne novú streamingovú službu HBO Max. Tá na rozdiel od tej súčasnej poriadne zavarí súčasným, ale aj chystaným službám ako Amazon Prime Video, Netflix, ale aj Disney+ či Apple TV+. HBO Max bude združovať všetko od Warnera.

Pozrite si

V novembri to môžu všetky streamingy zabaliť, príde Disney+ s top obsahom

https://www.youtube.com/watch?v=LCS4CaZ9dwg

Najväčším zásahom pre Netflix ale bude strata legendárneho seriálu Friends. WarnerMedia z neho spraví exkluzívny obsah pre HBO Max, takže žiadna iná streamingová spoločnosť Priateľov nebude môcť vysielať. Na túto správu už stihol reagovať aj samotný Netflix.

HBO Max bude čerpať to najlepšie zo všetkých spoločností, ktoré patria pod WarnerMedia. Tu patria napríklad Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth či Looney Tunes.

Zdroj | WarnerMedia

Po obsahovej stránke tak HBO Max dostane obrovské množstvo filmov a seriálov, vrátane hollywoodskych veľkofilmov. Po spustení Disney+ bude HBO Max jeho najväčším konkurentom. Keďže však obe platformy majú za sebou odlišné štúdiá, aj po obsahovej stránke budú rozdielne.

Plusom ostáva, že ak obe platformi budú ponúkať aj hollywoodske filmy pomerne rýchlo po ich premiérach, fanúšikovia filmov za zhruba 20 € mesačne dostanú množstvo filmových a seriálových noviniek, za ktoré by v kine zaplatili násobne viac.

HBO Max však už teraz oznámil projekty, ktoré chce spustiť už pri vstupe na trh. Tie prídu pod názvom Max Originals. Najväčším lákadlom bude určite seriál Friends (Priatelia), ale aj populárne seriály The Fresh Prince of Bel Air a Pretty Little Liars. Novinkami budú ale seriály ako Batwoman či Katy Keene.

https://www.youtube.com/watch?v=SHvzX2pl2ec

Ohlásenými novinkami sú aj Dune: The Sisterhood, Tokyo Vice, The Flight Attendant, Gremlins a množstvo ďalších. Celkovo má byť už pri budúcoročnom spustení na jar v HBO Max viac ako 10 000 hodín prémiového obsahu. HBO Max má byť v úvode dostupné v domácej krajine, USA. Kedy sa dostane do Európy zatiaľ nie je známe. Nie je známa ani cena, resp. mesačný poplatok za službu. 

Detailnejšie informácie bude WarnerMedia prinášať postupne. Predpokladáme ale, že tak ako Disney+, tak aj HBO Max sa nebude s nástupom do ostatných krajín ponáhľať. HBO má navyše platformu HBO Go, ktorá funguje aj u nás. Čo sa s platformou stane po nástupe HBO Max nie je známe, pravdepodobne ale zanikne, aj tak by ponúkala rovnaký obsah, resp. časť obsahu ako HBO Max.

Zdroj | WarnerMedia

Čo sa týka kvality obsahu, tu WarnerMedia taktiež mlčí. Pevne veríme, že pôjde s dobou a na HD a Full HD obsah už zabudne a bude ponúkať obsah v maximálnej kvalite v akej ho štúdiá vytvorili, teda minimálne 4K UHD. Navyše o rok-dva sa na trhu objaví ešte viac 8K televízorov, ktoré tiež budú potrebovať obsah. To je už ale asi príliš veľký sen. Každopádne, na reálnu službu HBO Max sme veľmi zvedaví. Čím viac služieb, tým síce horšie pre používateľa, no tým väčšia konkurencia a rastúca kvalita.

Zdroj