Reklama

V novembri to môžu všetky streamingy zabaliť, príde Disney+ s top obsahom

Zdroj | The Walt Disney Company
Števo Porubský
Zdroj | The Walt Disney Company
Zdroj | The Walt Disney Company

O tom, že Disney plánuje rozvalcovať konkurenciu vlastnou streamingovou službou vás informujeme už nejaký ten piatok. Po včerajšku je jasných opäť o čosi viac vecí, a to pomerne zásadných. Vieme napríklad kedy a za akú cenu príde služba Disney+ na trh!

Plány The Walt Disney Company detailne nepoznáme, no tento konglomerát začal budovať streamingovú službu nenápadne. Najskôr za pár desiatok miliárd dolárov kúpil štúdio 21st Century Fox. Cena? Cez 71,3 miliárd dolárov (celková suma)! Len tak mimochodom, viete, že toto štúdio stojí za filmovými chuťovkami ako X-Men, Avatar, Simpsonovci atď.?

Pozrite si

Walt Disney kupuje 21st Century Fox, chce konkurovať Netflixu a Amazonu

Začiatkom augusta minulého roka už vyplávali na povrch prvé oficiálne informácie o pripravovanej službe, no názov sme sa dozvedeli až v novembri. Disney+ sa začalo formovať a tvarovať. Prekvapenie sa objavilo koncom novembra. Disney a Google podpísali strategické partnerstvo v oblasti reklamy. Dočkáme sa teda reklám Google v novej streamingovej službe? Možno, ale nepredbiehajme.

Zdroj | The Walt Disney Company

Iba 6,99 na mesiac?

Spoločnosť Disney včera v noci oznámila, že službu Disney+ spustí 12. novembra. Zatiaľ však iba na domácej pôde. Cena bude viac ako príjemná – 6,99 USD na mesiac, resp. 69,99 USD na rok.

Názov Disney môže evokovať rozprávky, no vedzte, že práve The Walt Disney Company je najväčším tvorcom filmov v celom Hollywoode, ak nie na celom svete. Určite čo sa financií týka, keď už náhodou nie počtom.

Zdroj | The Walt Disney Company

Aj vďaka tomu sa v Disney+ objavia tituly od štúdií Disney, Pixar, ale aj Marvel či Lucasfilm (Star Wars). Chýbať nemajú ani populárne programy National Geographic či svetoznámy seriál The Simpsons so všetkými svojimi 30 sériami! Disney počas prezentácie pre investorov ukázal aj základný pohľad na TV appku Disney+:

Aj vďaka náhľadu na appku vieme, čo nás čaká v najbližšej dobe. Napríklad v sekcii Marvel Disney odhalil seriál Falcon & Winter Soldier, seriál Mandalorian zo sveta Star Wars či Lady and the Trum, Encore či Marvel Hero Project.

Zdroj | The Walt Disney Company

Samotné Disney oznámilo, že v prvom roku uvedie 25 unikátnych seriálov a 10 originálnych filmov dostupných len v Disney+. Chýbať medzi nimi nemajú ani Marvel’s What If…?, WandaVision, Into the Unknown: Making Frozen 2, Forky Asks a Question, The World According to Jeff Goldblum, Magic of the Animal Kingdom apod.

Zdroj | The Walt Disney Company

Otázne ostáva s akým oneskorením budú do Disney+ prichádzať nielen blockbusterym, ale aj tie klasické filmy či rozprávky. Obrovským plusom by bolo, ak by boli dostupné okamžite, no tým by si Disney výrazne znížil zisky z kinopremiér. Na druhej strane Disney na konferencii pre investorov informovalo, že očakáva stratu miliardy dolárov v rokoch 2020 – 2022. Žeby práve z dôvodu strany príjmov z kín?

Iným mínusom pre našinca nehovoriaceho anglicky bude aj absencia dabingu či slovenských titulkov.

Zdroj | The Walt Disney Company

Kde bude Disney+?

Služba Disney+ bude dostupná aj cez Google Chromecast, ale aj v systémoch Android a Android TV či iOS. Chýbať nemá ani podpora herných konzol od Microsoftu, Nintenda a Sony. Samozrejmosťou bude on-line streamovanie cez prehlidače, ale aj cez appky pre Windows a snáď i macOS. V poste prezentácii Disney sú ale aj TV krabičky od Roku, Apple, Google apod, ale aj televízory Samsung, LG a Sony. Disney+ tak bude prakticky všade.

Chýbať by nemala ani možnosť stiahnutia obsahu pre sledovanie off-line. V akom rozsahu a za akých podmienok zatiaľ nie je známe. Zaujímavosťou majú byť aj také drobnosti ako avatari vlastných profilov. Tie majú byť z obľúbených Disney filmov a seriálov.

Pre fanúšikov vysokého rozlíšenia a kvalitného zvuku nemá chýbať podpora 4K Ultra HD a HDR štandardov, či vysokokvalitného zvuku. Presné detaily zatiaľ nie sú známe.

Od 12. novembra bude Disney+ dostupné v USA, no firma potvrdila, že má záujem o rýchle spúšťanie ďalších regiónov. V Európe má byť Disney+ dostupné od prvého kvartálu 2020, no aj to len v západnej Európe. Slovensko pravdepodobne patrí do východnej Európy, ktorá je v pláne až na rok 2021. VPN ale snáď pomôže aspoň pre on-line fanúšikov.

Zdroj | The Walt Disney Company
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.