Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 4 min.
  • 15.12.2016

Amazon Prime Video s novým The Grand Tour je už aj na Slovensku

Amazon Prime Video s novým The Grand Tour je už aj na Slovensku
Zdroj | Amazon
Števo Porubský
Amazon Prime Video s novým The Grand Tour je už aj na Slovensku
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Amazon a jeho VOD služba Prime Video sa rozšírila do viac ako 200 nových krajín po celom svete. Nechýba medzi nimi ani Slovensko. Vďaka tomu už nemusíte sťahovať nelegálne kópie nového seriálu The Grand Tour s moderátormi bývalého Top Gearu. Služba stojí od 2,99 € mesačne na pol roka, potom o 3 eurá viac.

Pozrite si

Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Zdroj | Amazon

Amazon Prime Video je priamym konkurentom pre Netflix, HBO Go či iné VOD služby. U nás ich síce veľa nemáme, no v zahraničí je ich dobrý tucet, teda hlavne v USA. Amazon ale ako jeden z mála má dostatok financií, aby si podobne ako Netlix či HBO točil vlastné seriály.

Práve tie sú najväčším ťahákom VOD služieb. Žiaľ, aj Amazon Prime Video totiž trpí chabou ponukou nových filmov. Naopak, jeho seriály The Grand Tour (IMDB 9,4) či minuloročný The Man in the Hight Castle (IMDB 8,0) patria medzi tie najlepšie na trhu.

Zdroj | Amazon

Nie sú to ale jediné seriály vlastnej produkcie. Amazon ich má na konte viac. Určite sa oplatí pozrieť Mozart in the Jungle, Bosch či Transparent. Amazon ale celkovo nemá takú bohatú ponuku seriálov, ako Netflix. Pre náš región je k dispozícii zhruba 30.

Ak ste ale fanúšik filmov, možno vás poteší číslo prekračujúce 200 filmov, no po ich otvorení vás sklame ich vek. V prehľade sme našli iba úbohé 2 filmy z roku 2016! A to je skoro koniec roka. Popri tom je v ponuke len 16 filmov pre deti. Dôvodom sú obmedzenia zo strany filmových štúdií.

Zdroj | Amazon

Amazon Prime Video má totiž v USA a iných krajinách pomerne bohatú zásobu 4K Ultra HD filmov aj v HDR. Medzi ne patrí napríklad: Fury, Men in Black 3, Smurfs 2, After Earth, Pineapple Express, Chappie, The Amazing Spiderman 2, Salt, Hancock, Elysium, Transparent S1 & S2, Mozart in the Jungle S1 & S2, Man in the High Castle, Bosch S1 & S2 (on 3/11), Red Oaks, Mad Dogs, Casanova, Highston, Z, One Mississippi, Edge, The Patriot či Good Girls Revolt.

Žiaľ, 4K Ultra HD si v počítači nepozriete. Funguje len pre appku v TV. V počítači je možné nastaviť len SD kvalitu alebo to nechať na automatiku. Väčšinou Full HD, resp. HD. Taktiež nie je jasne viditeľné, v akej kvalite je daný titul k dispozícii, čo je škoda.

Zdroj | Amazon

 

Medzi nevýhody Prime Video tiež patrí až príliš jednoduché ovládanie. Pri sledovaní cez počítač sa objaví domáca obrazovka s trojicou tlačidiel v hornej časti – Home, TV Shows a Movies. Medzi nimi nie je možné žiadne prehľadávanie podľa hodnotenia, podžánru či veku.

Vyhľadávanie síce nechýba, ale aj to full-textové, takže ak hľadáte napríklad „man of“ (chceli sme hľadať Man of Steel), nájde vám všetky tituly, v ktorých sa názov spomína.

Aspoň že nechýba možnosť ukladania titulov medzi obľúbené (Watchlist). Zaujímavosťou je možnosť vytvorenia PIN kódu pre zamedzenie sledovania Prime Video obsahu deťom či iným členom rodiny. Podobe, ako Netflix, ani Amazon Prime Video nie je v slovenčine.

Zdroj | Amazon

Aj Amazon ponúka možnosť sledovania obsahu cez mobilné zariadenie. Stiahnuť si môžete appku do iOS alebo Android zariadení.

Zdroj | Amazon

Ceny Amazon Prime Video

Amazon zvolil zaujímavú cenovú politiku. Prime Video si môžete vyskúšať len na 7 dní, no aj na to potrebujete registráciu a zadanie kreditnej alebo debetnej karty. Po siedmych dňoch (alebo aj skôr) môžete službu zrušiť.

Zdroj | Amazon

Po siedmych dňoch začína šesťmesačné obdobie, počas ktorého budete za Prime Video platiť 2,99 € mesačne. Po tomto období bude služba spoplatnená sumou 5,99 € mesačne. Je to však stále menej, ako konkurenčný Netflix, ktorý začína na sume 7,99 € mesačne.

Prime Video nie je viazaná služba, takže ju kedykoľvek môžete zrušiť cez nastavenie konta.

Zdroj | Amazon
Zdroj