Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Pay funguje už aj v slovenských e-shopoch

Google Pay funguje už aj v slovenských e-shopoch
Števo Porubský
Google Pay funguje už aj v slovenských e-shopoch

Možno ste sa počas uplynulého týždňa nechali zlákať niektorou z množstva zliav, ktoré ponúkali slovenské e-shopy a možno ste si všimli, že pri platení sa objavila novinka – možnosť zaplatiť pomocou Google Pay. Novinka od Google prichádza aj vďaka spoločnostiam PayU a Global Payments Europe.

Pozrite si

Google Pay je od dnes aj na Slovensku, ako funguje?

Google Pay je na Slovensku od konca apríla tohto roka a už si našiel cestu k niekoľkým desiatkam tisíc používateľov. Tí ho mohli doteraz využívať prevažne v kamenných predajniach a všade, kde prijímali platobné karty. Podľa Google ide o vyše 43 000 miest po celom Slovensku.

Po novom ale cez Google Pay zaplatíte v mnohých slovenských e-shopoch. Google v spolupráci s PayU a Global Payments Europe spustil možnosť platby cez Google Pay v e-shopoch ako Nay, Datart, Mall, Heureka, Regiojet, Notino, či Zoot, ale aj mnohých ďalších, ktoré fungujú v spolupráci s PayU a Global Payments Europe (GPE).

Prvým slovenským obchodom, ktorý integroval Google Pay do svojej aplikácie, ako aj priamo na svoje stránky je NAY. „Google Pay prinesie našim zákazníkom najmä väčšie pohodlie a rýchlosť pri platbe, ktorá zásadne ovplyvňuje zákaznícku spokojnosť a tým pádom aj frekvenciu ich návštev,“ hovorí Martin Derňar, riaditeľ internetového predaja v spoločnosti NAY.

Pozrite si

Vyskúšali sme Google Pay, jednoduchý systém na platenie mobilom

Za najväčšiu výhodu je možné považovať rýchlosť platby. Teda pokiaľ sa rozhodnete za tovar či služby zaplatiť skôr, ako vám budú doručené. V takom prípade stačí stlačiť tlačidlo Google Pay a systém vás vyzve na platbu cez Google Pay, resp. prihlásenie sa do systému. Nie je pritom potrebné vypĺňať údaje o karte a jej majiteľovi, Google Pay to všetko pozná.

Zdroj | Google

Zároveň je pozitívna aj stránka bezpečnosti. Pri platbe v obchode, e-shope či v aplikáciách nezdieľa Google Pay dáta o platobnej karte s obchodníkom. O tom sme ale hovorili viac už pri predstavení a teste služby

V prípade straty alebo krádeže telefónu môžu používatelia najprv zistiť polohu telefónu vďaka funkcii „Nájdi moje zariadenie”. Potom ho môžu na diaľku buď uzamknúť novým heslom, alebo ho celý vymazať so všetkými údajmi. V každom prípade nie je nutné deaktivovať platobnú kartu, pretože jej údaje sa v telefóne nenachádzajú.

Pozrite si

Google Pay už podporuje letenky, vstupenky a posielanie peňazí medzi priateľmi