GeForce Now si už zahráte aj v Chrome a na Macoch s procesorom M1

ZDROJ | NVIDIA

Herná cloudová služba NVIDIA GeForce NOW sa rozširuje na ďalšie platformy. Najnovšie už funguje aj na počítačoch Mac s procesorom M1 od Apple, zatiaľ čo na ostatných platformách sa k nej pripojíte už aj cez prehliadač Google Chrome. Aktuálne tak ide o platformovo najrozšírenejšiu hernú službu na trhu.

NVIDIA postupne sprístupňuje hernú cloudovú službu GeForce NOW ďalším skupinám hráčov. Po zariadení Shield, počítačoch a smartfónoch či tabletoch s operačným systémom Android, sa na konci minulého roka v podobe beta verzie rozšírila cez prehliadač Safari už aj na iPhone a iPad.

Ku prehliadaču Safari pre iOS a iPadOS sa najnovšie pridáva v beta verzii už aj prehliadač Google Chrome, v ktorom si tak môžete zahrať najnovšie herné tituly pre PC bez ohľadu na platformu. NVIDIA garantuje fungovanie služby cez prehliadač Chrome na operačných systémoch macOS a Windows, pripúšťa však aj neoficiálnu kompatibilitu s ostatnými operačnými systémami (Linux).

Majitelia počítačov od Apple však na túto podporu čakať nemuseli, samostatnú aplikáciu pre macOS už služba GeForce NOW nejakú dobu má. Táto aplikácia však až doteraz nefungovala natívne na novom ARM procesore M1. Vo verzii v2.0.27 je to už ale inak a tak môže služba už aj na týchto Macoch využívať plný potenciál nového hardvéru.

Pozrite siCyberpunk 2077: hra roka, poľský hit dekády či iba marketingovo silná RPG?

GeForce Now má okrem týchto nových platforiem v priebehu tohto roka spolu so službou Google Stadia zamieriť aj do televízorov od LG. Podobne plánuje postupne rozširovať zoznam podporovaných platforiem aj Microsoft so svojou službou xCloud zahrnutou do predplatného Game Pass Ultimate. K tejto trojici sa navyše minulý rok pridala už aj herná služba Amazon Luna, ktorá však zatiaľ nie je dostupná na našom trhu.

Cloudové hranie získalo na popularite najmä v priebehu posledného roka vďaka celosvetovej pandémii, ktorá na jednej strane priviedla mnoho nových hráčov k samotným hrám a na druhej strane výrazne skomplikovala prísun nových grafických kariet a aktuálne už aj nových herných konzol na trh.

Pozrite siHerné laptopy dostávajú 30. sériu kariet RTX, desktopy zas GeForce RTX 3060

Tieto herné služby sú na rozdiel od nového herného hardvéru dostupné okamžite a často aj zadarmo, či za „pár eur“ mesačne. Služba GeForce NOW sa však na rozdiel od iných opiera o existujúcu knižnicu hier v službách Epic Games Store, Steam a Uplay, kde je kompatibilné hry potrebné vopred vlastniť. Google Stadia sa naopak opiera o vlastný obchod s hrami.

ZdrojNVIDIA

Komentáre k článku