Cybertruck si objednalo 1,3 milióna ľudí v hodnote 80 miliárd dolárov!

ZDROJ | Tesla

Automobilka Tesla prvýkrát ukázala svoj futuristicky vyzerajúci model Cybertruck už pred dvomi rokmi. Odvtedy si naň urobilo rezerváciu vyše 1,3 milióna ľudí, ktorí čakajú na jeho dodanie.

Pozrite siTesla Cybertruck je ako tank, plne elektrický a s tromi motormi!

Tesla Cybertruck rozhodne zaujala svojim dizajnom. Ikonickejšie auto sme v posledných rokoch nevideli, pretože Cybertruck si nemôžete pomýliť s ničím iným.

Nedávno sa objavili informácie, že Tesla stále odkladá jeho dodávky a nestíha termíny. Cybertruck by sa mal začať sériovo vyrábať až budúci rok. Len počas prvého týždňa si ho rezervovalo 250 000 ľudí.

Pozrite siCybertruck sa oficiálne odkladá, Tesla opäť nestíha sľubované termíny

Aktuálne si ho rezervovalo už 1,3 milióna ľudí a ďalšie rezervácie pribúdajú. Zákazníci môžu čakať roky, kým Tesla doručí všetky objednávky.

Samotná rezervácia Cybertrucku stojí iba 100 dolárov, čo veľa ľudí presvedčilo a je možné ju kedykoľvek bezplatne zrušiť. Zákazníkom sa zrejme oplatí čakať na takýto originálny elektromobil.

ZDROJ | Tesla

Tesla má teda približne 1 270 000 rezervácií v budúcej hodnote okolo 80 miliárd dolárov, čo je obrovská čiastka. Stále je to iba približný počet rezervácií, keďže presný počet pozná iba samotná automobilka.

Toto číslo nám zároveň hovorí, že ľudia majú záujem o elektrické pickupy. Konkurenta pre Teslu má aj Ford. Ten predstavil v máji tohto roku model Ford F-150 Lightning.

ZDROJ | Ford

Tento pickup tiež zožal úspech, keď si ho aktuálne objednalo už vyše 200 000 zákazníkov. Určite sa medzi nimi našli aj prípady, kedy sa ľudom proste nechce čakať na Cybertruck.

Pozrite siFord opäť zmení svet, elektrickým pick-upom F-150 Lightning

ZdrojInsideEVs

Komentáre k článku