Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Mac
  • 4 min.
  • 23.11.2021

Čo už vieme o MacBooku Air 2022?

Čo už vieme o MacBooku Air 2022?
Zdroj | Jon Prosser
Richard Pliešovský
Čo už vieme o MacBooku Air 2022?
Zdroj | Jon Prosser
Zdroj | Jon Prosser

Tento rok predstavil Apple úplne nové iMacy a MacBooky Pro. Na rade je upgrade obľúbeného modelu Air, ktorý sa síce už predáva s čipom Apple M1, ale dizajn pochádza ešte z éry Jonyho Ivea. Čo doteraz o pripravovanej novinke vieme?

Dizajn

Začíname dizajnom, pretože práve by mal prejsť najväčšou zmenou oproti súčasným modelom. Jon Prosser predpokládá, že nový MacBook Air bude mať plochý dizajn, čo by znamenalo koniec ikonického zužujúceho sa tela, ktorý poznáme od jeho prvého predstavenia.

Zdroj | MacRumors

Prosser, ale i analytik Ming-Chi Kuo zverejnili, že nový MacBook Air príde v ďalších farbách, na výber by mal byť v prevedeniach, aké poznáme z 24-palcového iMacu. Ten si môžete kúpiť v modrej, zelenej, ružovej, striebornej, žltej, oranžovej a fialovej farbe

Veľkou novinkou má byť biela klávesnica s bielymi rámikmi okolo displeja.

Zdroj | Parker Ortolani

Otázne je, ako túto pestrú paletu farieb prijme verejnosť. Mnohí sa dodnes nespamätali s ponukou spomínanej série iMac 24″.

Používatelia sa môžu tešiť na to, že nový Air bude tenší a opäť o niečo ľahší.

Klávesnica MacBook Air‌ bude podobná klávesnici MacBooku Pro s funkčnými klávesmi plnej veľkosti. Apple pri MacBooku Pro urobil celú klávesnicu čiernu, vrátane priestoru pod klávesmi, v prípade ‌MacBooku Air‌ to bude to isté – len v bielej farbe.

Pozrite si

Čo sa oplatí viac? MacBook Air s čipom M1, alebo klasika s Intelom?

Displej

Aj displej je predmetom špekulácií. Aj keď sa v nových MacBookoch Pro nachádzajú Liquid Retina XDR panely s technológiou mini-LED, nedá sa očakávať, že tie isté displeje osadí Apple aj do lacnejších MacBookov Air. Napriek tomu sa niektorí leakeri prikláňajú i k tejto výbave.

Zdroj | MacRumors

Aj keby sa to tak stalo, určite nebude podporovať variabilnú obnovovaciu frekvenciu ProMotion. Posledná úvaha sa prirodzene týka zárezu, ktorým Apple doslova šokoval, keď ním zohyzdil obrazovku na MacBookoch Pro 14 a 16. Každopádne, ak by ho výrobca použil, mohol by zmenšiť veľkosť rámov okolo displeja a do zárezu vložiť kameru FaceTime.

Procesor

Momentálne sa predávajú MacBooky Air s čipom M1. MacBook Air 2022 by mal byť prvým počítačom, ktorý bude bežať na Apple M2 novej generácie. Samozrejme, nebude ponúkať taký výkon ako M1 Pro a M1 Max.

Zdroj | Apple

Agentúra Bloomberg uviedla, že M1 a M2 budú mať rovnaký počet výpočtových jadier. M2 prinesie väčšiu rýchlosť, bude mať viac grafických jadier, možnosti konfigurácie sa zvýšia zo siedmych alebo ôsmych na deväť, resp. desať.

Zdroj | Jon Prosser
Pozrite si

Apple ukázal MacBook Air s procesorom Apple Silicon. Padneme z neho na zadok?

Konektivita

Ako isto viete, nové MacBooky Pro sa vrátili v čase a opäť priniesli port pre HDMI, slot na SD kartu a MagSafe pre napájanie. Toto ale rozhodne neočakávajte. Predpokladá sa, že nový Air bude vybavený dvoma Thunderbolt portami a (možno) napájacím MagSafe konekotrom.

https://twitter.com/dylandkt/status/1451273740722098177?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1451273740722098177%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2F9to5mac.com%2F2021%2F10%2F21%2F2022-macbook-air-rumors-new-design-and-colors-white-bezels-mini-led-slightly-more-expensive%2F

Názov, dostupnosť a cena

Je možné, že by sme prišli o ikonický názov MacBook Air? Keďže Apple už od roku 2019 nevyrába MacBook, je celkom možné, že začne tento názov použivať pre nástupcu série Air. Tvrdí to napríklad leaker Dylandkt.

Pozrite si

Vzostup a pád 12-palcového MacBooku

Kedy si budete môcť kúpiť nový MacBook Air? Predpokladá sa, že bude uvedený na trh v júni 2022. Je celkom možné, že ho Apple predstaví na svojej konferencii WWDC 2022.

Zdroj | Jon Prosser

Otázka ceny je pomerne jednoduchá. Bude zrejme o niečo drahší, ako súčasný model, ktorý začína na 1 129 eur. Cenu by určite navýšil použitý mini-LED displej. Každopádne, už teraz je jasné, že aj nástupca súčasného MacBooku Air bude medzi používateľmi veľmi obľúbený.

Čo poviete na nový MacBook Air? Rozmýšľate nad jeho kúpou?