Reklama

Čo nás čaká zajtra na Apple evente?

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Zajtrajší deň majú priaznivci Apple v kalendári podčiarknutý červenou farbou. Firma predstaví najnovšie modely iPhonov a ďalšie novinky. Napriek prísnemu režimu utajenia presiakli mnohé informácie o nich k nám. Na čo sa teda môžeme tešiť?

IPhone 11

Úniky informácií celkom presne naznačujú ako bude iPhone 11 vyzerať. Predná strana ostane rovnako nudná, ako je dnes, s podobnými hrubými rámami a výrezom pre fotoaparát a Face ID.

Viac zmien bude viditeľných vzadu. Namiesto duálneho fotoaparátu (obyčajného pri iPhone Xr) sa potešia majitelia noviniek trom objektívom. Zadná strana nebude vyzerať tak elegantne, ako sme boli donedávna zvyknutí, ale zdá sa, že práve nový fotoaparát bude najväčším trhákom pri nových iPhonoch ich, ak nie ich jediným. Základný model dostane duálny fotoaparát.

https://twitter.com/BenGeskin/status/1169318425153421312

Logo sa má presunuť do stredu zariadenia, priamo pod ním má byť umiestnená reverzná bezdrôtová nabíjačka (štandard Qi), kde bude možné dobiť AirPods a Apple Watch.

Pozrite si

Čo už dnes vieme o novom iPhone XI, XI Max a XR 2019?

Veľkosť iPhonov má byť 5,8“ a 6,5“, ich názov sa má zjednotiť s označovaním iPadov a Macov. Mali by niesť označenie iPhone Pro a iPhone Pro Max. Základný model iPhone Xr s 6,1″ LCD obrazovkou sa teda pokojne môže volať len iPhone, tak ako je to v prípade iPadu.

Nový iPhone Xr by mal mať opäť Liquid Retina displej, menšia aj väčšia Pro verzia overenú OLED obrazovku.

Klasické farebné trio by malo pokračovať vo svojej tradícii (Silver, Space Gray a Gold), v prípade nástupcu Xr sa uvažuje o pridaní verzie v zelenom odtieni. IPhony budeme nabíjať aj v roku 2019 proprietárnym konektorom Lightning.

Batéria má mať pri modeli iPhone Pro 3 200 mAh kapacitu, iPhone Pro Max dióstane 3 500 mAh a v základnom iPhone nájdeme 3 000 mAh.

O výkon sa bude starať čipset A13, je celkom možné, že RAM bude mať v maximálnej konfigurácii až 6 GB kapacitu. Pamäť zariadenia sa zrejme zdvojnásobí z 512 GB na 1 TB. Mimochodom, aké veľké úložisko máte vo svojom počítači vy?

Apple Watch Series 5

Zdroj | Apple

Apple Watch 5, ak sa naozaj zajtra predstavia, neprinesú žiadne revolučné zmeny a funkcie. Pribudnú verzie s keramickým a titánovým telom v starom, dôverne známom dizajne.

Neočakáva sa lepšia výdrž na jedno nabitie, čo je škoda, pretože práve to je ich najväčšia slabina. Podľa niektorých leakerov však má pribudnúť natívna aplikácia monitoringu a analýzy spánku, tí odvážnejší dokonca informovali príchode o novej zdravotnej funkcie – merania krvného tlaku.

Pozrite si

Čo už vieme o Apple Watch Series 5?

Apple Watch 5 tento rok určite nebudú takým revolučným zariadením, ako Apple Watch 4, ktoré minulý rok priniesli množstvo noviniek v podobe väčšieho displeja, silnejšieho procesoru či funkcie EKG.

Apple TV

Veľmi reálne sa javí predstavenie nového Apple TV. Firma ho aktualizuje v dvoj- až trojročných periódach, navyše teraz na jeseň má pribudnúť sklužba Apple Arcade, kde bude zvýšený výkon viac než žiadúci.

Zdroj | Apple

Predpokladáme, že nový model bude pohánať čipset A12. Posledný model, Apple TV 4K sa predstavil v septembri 2017 s procesorom Apple A10x, 3 GB RAM, a 32, resp. 64 GB pamäťou. 

One More Thing

Zdroj | ios.gadgethacks.com

Čo revolučné môže Apple predstaviť? Optimisti tvrdia, že nám prinesie inteligentné okuliare s podporou rozšírenej alebo virtuálnej reality.

Pesimisti predpokladajú, že o „veľké prekvapenie“ sa má postarať pomerne obyčajný Bluetoothový lokalizačný prívesok.

Pozrite si

Apple prinesie inteligentné okuliare s rozšírenou realitou

A čo ešte?

Je možné, že Apple predstaví aj nový MacBook Pro so 16-palcovým displejom. Istú dobu sa hovorilo o príchode menšieho modelu inteligentného reproduktora HomePod, ale doterajšie mizerné predaje zrejme firmu dostatočne nemotivovali k vývoju jeho menšieho bračeka.

Pozrite si

Čo prinesie 16” Apple MacBook Pro? V hre je nová klávesnica, aj nový dizajn

Každopádne, novinky budú bežať na nových operačných systémoch, čo pre iPhone znamená iOS 13, pre Apple Watch watchOS 6 a pre ďalšie zariadenia tvOS 13, macOS 10.15 Catalina a iPadOS 13.

Predstavenie sa začne zajtra o 10:00 tichomorského času (19:00 SEČ) v Steve Jobs Theatre. Apple bude tento event vysielať naživo na svojich webových stránkach, po prvý raz sa vysielať živý prenos aj na YouTube.

O všetkých novinkách vás budeme priebežne informovať samozrejme aj my, či už na webe alebo na sociálnych sieťach (Instagram a Facebook).

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.