Apple má nové slúchadlá AirPods, konečne majú bezdrôtové nabíjanie

ZDROJ | Apple

Apple po nedávnom tichom update tabletov iPod a včerajšom vylepšení RAM-ky v iMacu Pro dnes predstavilo nové plne bezdrôtové slúchadlá AirPods. Úplnou novinkou je očakávané puzdro s bezdrôtovým nabíjaním.

Pozrite siAirPods sú prvé kompletne bezdrôtové slúchadlá od Apple

ZDROJ | Apple

Apple po dlhom čase vylepšil slúchadlá AirPods, ktoré v úvode mnohí hanili, no aj tak ich používajú milióny používateľov, a to nielen fanúšikov značky. Nové AirPody sú takmer rovnaké. Rozdiel je hlavne v puzdre, ktoré sa po novom nabíja bezdrôtovo, pomocou štandardu Qi. Puzdro od pôvodného nespoznáte, má len miniatúrnu LED diódu, aby ste vedeli či sa nabíja bezdrôtovo.

ZDROJ | Apple

Okrem vlastnej nabíjačky od Apple, ktorú vraj výrobca chystá je ale možné nabíjať slúchadlá s týmto puzdrom na akejkoľvek inej nabíjačke.

Novinkou je aj čip Apple H1, ktorý nahrádza čip W1. Okrem iného by mal šetriť batériu, takže slúchadlá vydržia dlhšie. Vraj o hodinu dlhšie pri hovore. Celkovo majú vydržať 24 hodín s puzdrom a 5 hodín počúvania hudby. Za 15 minút sa v puzdre nabijú na ďalšie 3 hodiny počúvania.

ZDROJ | Apple

Vďaka čipu zároveň odpadá nutnosť stláčania akýchkoľvek tlačidiel a spúšťačov pre asistentku Siri. Čip má na starosti aj lepšiu a rýchlejšiu konektivitu.

Apple AirPods budú na trhu v najbližších dňoch s cenou 199 dolárov s puzdrom s bezdrôtovým nabíjaním, alebo za 159 dolárov s klasickým puzdrom. Vďaka tomu, že nové AirPody sú akoby z oka vypadli tým pôvodným, majitelia pôvodných slúchadiel si tiež budú môcť dopriať puzdro s bezdrôtovým nabíjaním. Stáť bude ale až 79 dolárov (bez daní).

ZDROJ | Apple

ZdrojTwitter,Apple

Komentáre k článku