Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

256 GB RAM? Pre nový iMac Pro žiaden problém!

256 GB RAM? Pre nový iMac Pro žiaden problém!
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
256 GB RAM? Pre nový iMac Pro žiaden problém!
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Po včerajšom predstavení iPadov Air a mini 5 dnes Apple opäť prekvapilo. Potichu aktualizovalo ponuku počítačov iMac a iMac Pro.

Profesionálny stroj iMac Pro dnes dostal možnosť osadiť ho až 256 GB RAM (2666MHz DDR4 EEC) a grafickou kartou Radeon Pro Vega 64X s 16 GB pamäťou HBM 2. Takáto šialená kapacita nie je samozrejme vôbec lacná, k základnej cene 5 000 dolárov musí jeho budúci majiteľ pridať ďalších 5 200!

Zdroj | 9to5Mac

Spomínaná grafická karta Radeon Pro Vega 64X pre iMac Pro až tak veľmi nenabúra rozpočet, je to „len“ 700 dolárov navyše.

Pozrite si

Apple iMac Pro – delo s 18-jadrovým procesorom príde koncom roka

Apple zároveň znížilo ceny niektorých nižších konfigurácii, napríklad 64 GB RAM klesla o 50 percent. Zlacnel aj 4 TB SSD disk, ceny sú však stále pre bežného používateľa astronomické. No iMac Pro nie je pre bežného smrteľníka.

Zdroj | Apple

Apple tak vyhovel požiadavkám používateľov, ktorým sa zdali obe série (iMac aj iMac Pro) výkonovo zastaralé. Na druhej strane však necháva pôvodný dizajn, ktorý poznáme už od roku 2012.

O týždeň, 25. marca, má Apple naplánovanú konferenciu. Práve tam sa očakávalo predstavenie nového hardvéru. Teraz to vyzerá tak, že upgradované modely uvoľnila firma teraz, aby mala viac priestoru a pozornosti na hlavné prekvapenie. Bude to nová streamovacia služba?

Zdroj