AirPods sú prvé kompletne bezdrôtové slúchadlá od Apple

ZDROJ | Apple

Tak už je to isté, Apple iPhone 7, ani jeho väčší súrodenec v podobe Apple iPhone 7 Plus nedostanú 3,5 mm audio konektor. Apple to samozrejme vyriešil adaptérom priamo v balení. Využiť však môžete aj nové Apple AirPods.

https://youtu.be/RdtHX15sXiU

AirPods nie sú však len také obyčajné bezdrôtové slúchadlá. Sú totiž prvými kompletne bezdrôtovými slúchadlami od Apple. Navyše sa jedná o pomerne veľké prekvapenie, o ktorom sa v podstatne na rozdiel od nových iPhonov ani nehovorilo.

apple-iphone-7-by-apple-ok-1
ZDROJ | Apple

Apple si pre svoje nové slúchadlá dokonca vyvinul nový čip Apple W1. Práve tento malý dvojjadrový procesor sa stará o dokonalé spojenie a hlavne o dobrú výdrž.

Pozrite siBude sedmička šťastným číslom aj pre nový iPhone 7?

Tú inak Apple v prípade svojich AirPods udáva na úrovni 5 hodín. Slúchadlá však majú vlastnú externú nabíjačku, ktorá okrem toho, že pridá 24 hodín výdrže supluje aj ochranný obal.

apple-earpods-by-apple-01
ZDROJ | Apple

Slúchadlá Apple AirPods sú vybavené aj integrovaným mikrofónom, vďaka ktorému môžete pomocou nich aj telefonovať.

Mikrofón však využijete aj na ovládanie smartfónu pomocou Siri. Postačí poklepať po slúchadle a Siri sa spustí.

apple-earpods-03
ZDROJ | Apple

Jednoduché je však aj párovanie s iPhonom. Postačí otvoriť krabičku so slúchadlami a iPhone 7 ich automaticky rozpozná. V momente keď sa nové slúchadlá spoja s iPhonom, budú automaticky pripojené aj k vašim Apple Watch.

apple-airpods-01

Ak sa vám tento zaujímavý kúsok pozdáva a radi by ste si nové Apple AirPods kúpili, budete tak môcť urobiť od októbra, pričom ich cena bude 159 USD. To je prekvapivo omnoho menej, ako konkurenčné riešenia, napríklad aj také Samsung Gear IconX.

ZdrojApple

Komentáre k článku