Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple má nové dostupné iPady, oba podporujú aj Apple Pencil

Apple má nové dostupné iPady, oba podporujú aj Apple Pencil
Zdroj | Apple
Števo Porubský
Apple má nové dostupné iPady, oba podporujú aj Apple Pencil
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple dnes pomerne potichu predstavil dvojicu nových tabletov, resp. vynovených tabletov. V e-shope výrobcu sa objavil nový iPad Air a nový iPad mini. Oba majú výkonnejší hardvér a oba podporujú stylus Apple Pencil. Apple Pencil nie je pritom súčasťou balení nových iPadov, predávať sa bude samostatne. Apple neprekvapil a nové iPady nemajú USB-C port.

Zdroj | Apple

Apple iPad Air

Väčší z novej dvojice tabletov ponúkne 10,5″ displej s rozlíšením 1 668 x 2 224 px. Nechýba True Tone technológia pre lepšie farby, kontrast a jas či vyváženie bielej. Ide tak o model rovnakej veľkostnej kategórie, akým bol iPad Pro 10.5, ktorý dnes Apple vyradil z ponuky. V niečom je dokonca lepší, napríklad v procesore. Ten je Apple A12 Bionic.

Zdroj | Apple

K dispozícii bude s 64 a 256 GB pamäťou, samozrejme, bez možnosti rozšírenia. Okrem toho sa tiež bude výbavou deliť na podporu LTE (aj eSIM) + Wi-Fi 5, alebo výhradne Wi-Fi 5. Ceny majú začínať na sume 549 €. Top-end model s LTE a Wi-Fi s 256 GB pamäťou bude stáť až 859 €. Kúpiť si ho môžete v zlatej, striebornej, alebo space gray farbe.

Zdroj | Apple

Majiteľov má potešiť hmotnosťou i tenkosťou. Telo je hrubé iba 6,1 mm. Hmotnosť je príjemných 456 – 464 gramov, v závislosti od verzie. Batéria aj napriek výkonnému hardvéru a veľkému displeju vydrží podľa Apple 10 hodín. Využíva na to 30,2 Wh batériu.

Zdroj | Apple

V zadnej časti je 8 Mpx fotoaparát s Full HD videom pod f/2,4 optikou. Nad displejom je 7 Mpx webkamera s podporou FaceTime HD, teda s Full HD videom pod f/2,2 optikou. Pod displejom je v Home tlačidle zabudovaný snímač Touch ID. Face ID nový iPad Air nepodporuje.

Zdroj | Apple

Apple iPad mini

Ešte dostupnejšia verzia iPadu od Apple je jeho mini verzia s 7,9″ displejom s rozlíšením 1 536 x 2 048 px. Ten má i podporu True Tone technológie displeja a tiež podporu Apple Pencil stylusu. Nad displejom je 7 Mpx webkamera pre FaceTime HD. Vzadu je taktiež 8 Mpx fotoaparát s Full HD videom a f/2,4 optikou, ako ponúka iPad Air.

Zdroj | Apple

Novinkou už piatej generácie iPadu mini je taktiež použitie Apple A12 Bionic procesora s umelou inteligenciou. K dispozícii bude s 64, alebo 256 GB pamäťou.

Zdroj | Apple

Aj iPad mini ponúkne 10-hodinovú výdrž na jedno nabitie vďaka 19,1 Wh batérii. Telo má pritom rovnako 6,1 mm hrúbku, hmotnosť je ešte nižšia, tá je v rozmedzí 300 – 308 gramov, v závislosti od verzie. Aj v prípade iPadu mini totiž budú k dispozícii dve verzie – Wi-Fi 5 a LTE+Wi-Fi 5. Samozrejmosťou je i Touch ID v Home tlačidle pod displejom.

Zdroj | Apple

Menšia verzia bude stáť 449 €, model s väčšou pamäťou vyjde na 619 €. S podporou LTE ceny stúpnu na 589 €, resp. až 759 €. V predaji sú taktiež tri farby – strieborná, zlatá a space gray.

Zdroj | Apple
Zdroj