Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple Arcade - herná streamovacia služba od jabĺčkového giganta

Apple Arcade - herná streamovacia služba od jabĺčkového giganta
Zdroj | Apple
Michal Spiegel
Apple Arcade - herná streamovacia služba od jabĺčkového giganta
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple na tlačovej konferencii okrem Apple TV+ predstavila aj hernú streamovaciu službu Apple Arcade, ktorá zastrešuje herné štúdiá a odvážne herné projekty.

Apple Arcade ponúkne exkluzívne Apple tituly, ktoré boli vytvorené rôznymi indie hernými štúdiami. Všetky hry budú bez reklám a bez poplatkov a mikrotransakcií.

https://www.youtube.com/watch?v=67umVefSXnY

Pozrite si

Apple streamovacia služba Apple TV+ sľubuje silné mená filmového priemyslu

Spoločnosť Apple predstavila niekoľko originálnych a umeleckých hier, ktoré budú v rámci služby dostupné. Príkladom je puzzle adventúra Where Cards Fall, multiplayerová zábavka LEGO Brawls či FPS survival akcia Hot Lava.

Apple Arcade bude služba, ktorá sa bude zameriavať na menšie nezávislé tituly než na veľké AAA hry. Na jednej strane je to dobré, no na strane druhej, takáto forma služby odradí mnohých core hráčov.

https://www.youtube.com/watch?v=95FuVib8mcY

Výhodou bude, že keď začnete hrať napríklad na iPhone a prerušíte hru, môžete kedykoľvek pokračovať na iPade alebo na inom Apple zariadení.

Služba Apple Arcade bude dostupná v rámci App Store v zvlášť kategórii, kde bude na začiatku dostupných viac ako 100 Apple exkluzívnych hier. Tie budú dostupné pre iPhony, iPady, Apple TV a tiež Mac PC a notebooky a to aj v režime offline. Nové hry by mali následne pravidelne pribúdať.

Pozrite si

Apple má nové dostupné iPady, oba podporujú aj Apple Pencil

Výbornou správou je, že služba bude dostupná už túto jeseň vo viac ako 150 krajinách sveta, takže veríme, že Slovensko nebude výnimkou. Zdá sa, že Apple konečne začal brať ohľad aj na ostatné krajiny ako USA a západnú Európu v oblasti poskytovania svojich služieb.

V rámci predplatného môžu službu využívať všetci členovia rodiny. Ceny zatiaľ oznámené neboli, no my už sa teraz nevieme dočkať, kedy si novú hernú streamovaciu službu Apple Arcade vyskúšame.

Zdroj