Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Budete prekvapení! Tieto fotky sú nafotené čínskym Huawei P8

Budete prekvapení! Tieto fotky sú nafotené čínskym Huawei P8
Marek Šimunek
Budete prekvapení! Tieto fotky sú nafotené čínskym Huawei P8

Za tie roky sme si už zvykli na to, že pri predstavení nového smartfónu akejkoľvek spoločnosti sa dozvedáme o tom, ako je ten ich smartfón lepší ako konkurencia, ako ponúka nové možnosti a funkcie. Inak tomu nebolo ani pri predstavení novej vlajkovej lode od spoločnosti Huawei, ktorého sme sa zúčastnili v Londýne.

Huawei P8

Pozrite si

Huawei P8 – nová vlajková loď s unikátnym fotoaparátom

Čo je však podstatné sú reálne skúsenosti, ktoré s týmto smartfónom získavame. Musím uznať, že nová P8 je tým najlepším smartfónom, aký Huawei kedy predstavilo.

Časť mojich skúseností s novinkou som zhrnul už v prvých dojmoch, druhú časť nájdete v recenzii, ktorá bude uverejnená v novom vydaní TECHBOX 5-6/2015.

Huawei P8

Huawei P8

Keďže sa v diskusii a na našom Facebooku sa objavilo niekoľko otázok, ako fotí Huawei P8, rozhodli sme sa v tomto článku zamerať práve na fotoaparát a režimy, ktoré v ňom nájdete.

Pozrite si

PRVÉ DOJMY Huawei P8 – Aký je najkrajší Huawei v histórii?

Nepatrím k nadšencom funkcií, ako je skrášlenie, ktorým P8 disponuje. Jedná sa len o neprirodzené vyhladenie fotografie, ktoré sa možno hodí pri portrétoch.

Huawei P8 Huawei P8

Samozrejme Huawei P8 ponúka štandardné režimy, ako je HDR, najlepšia fotografia, či panoráma. Čo ma však na P8 dostalo sú kreatívne možnosti fotografovania.

Huawei P8 Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Super noc

Prvým režim, ktorý som si skutočne obľúbil sa nazýva Super noc a vďaka nemu vytvoríte skutočne nádherné fotografie nočnej krajinky. Okrem automatiky môžete v tomto režime využiť aj manuálne nastavenia, kedy si zvolíte čas vytvorenia fotografie a hodnotu ISO, ktorá má byť použitá.

Fotografie, ktoré vďaka tomuto režimu vytvoríte, môže Huawei P8 závidieť nejeden smartfón a dokonca aj niektoré kompaktné fotoaparáty.

Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Huawei P8

Zaostrené na všetko

Druhým režimom, pomocou ktorého môžete vytvárať vydarené fotografie je režim Zaostrené na všetko. Po vytvorení fotografie totiž môžete meniť miesto zaostrenia dotykom na displej, alebo postupne pomocou tlačidiel hlasitosti.

Túto funkciu oceníte najmä pri portrétnej fotografii, kde vďaka tomuto režimu môžete dosiahnuť efekt rozmazania pozadia, tak ako ho poznáme pri zrkadlovkách.

Pozrite si

Huawei P8 max je dvojča P8 so 6,8-palcovým displejom!

Sveteľné maľovanie

Najviac zábavy vám však ponúkne režim Svetelné maľovanie, ktorý sa skladá zo štyroch samostatných režimov. Prvým je Stopy koncových svetiel, ktorý nastaví dlhú expozíciu v slabšom svetle a výsledná fotografia tak obsahuje jasné stopy svetiel áut.

Druhým režimom je Svetelné grafity, pomocou ktorého môžete kresliť obrazce vo vzduchu. Všetko čo budete potrebovať je statív a jasný zdroj svetla a potom môžete vytvoriť aj takýto nápis. Ak to neviete rozlúštiť, tak tam je napísané TECHBOX 😀 .

Huawei P8

Huawei P8

Tretím režimom je hodvábna voda. V prípade tohto režimu fotoaparát nastaví rovnako dlhšiu expozíciu a hladina jazera, či voda padajúca vo vodopáde tak získa nádherný jednoliaty vzhľad.

Pozrite si

Huawei P8 Lite – rovnako krásny, ale cenovo dostupný

Ak si radi užívate hviezdnu oblohu, môžete pomocou P8 odfotiť aj tú. Slúži na to režim Hviezdna obloha. Pre jeho využitie však budete opätovne potrebovať statív a veľa času. Fotoaparát totiž v tomto prípade sníma dráhu hviezd a vy tak získate fotografiu pnú čiar vytvorených hviezdami.

Huawei P8

Huawei P8 sa skutočne podaril a ako sme sa mohli presvedčiť aj my počas testu, vydarený je v jeho prípade aj fotoaparát, pomocou ktorého môžete vytvoriť skutočne umelecké fotografie. Kým množstvo smartfónov v noci radšej nepoužívate na fotografovanie, P8 kľudne využite. Len majte po ruke statív a z výsledných fotografií budete príjemne prekvapení. Klobúk dole Huawei.